Nie narzekajmy na rowerzystów, im też jest ciężko

  Nie narzekajmy na rowerzystów, im też jest ciężko

  Monika Krężel

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ul. Chorzowska w Katowicach. Rower trzeba wziąć pod pachę

  Ul. Chorzowska w Katowicach. Rower trzeba wziąć pod pachę ©Monika Krężel

  Coraz częściej otrzymujemy od naszych czytelników oraz internautów sygnały na temat tras rowerowych i zachowania rowerzystów na drodze w naszym regionie. Oto jeden z ostatnich. Piotr Nowak z Katowic często jeździ rowerem po chorzowskim parku.
  Ul. Chorzowska w Katowicach. Rower trzeba wziąć pod pachę

  Ul. Chorzowska w Katowicach. Rower trzeba wziąć pod pachę ©Monika Krężel

  - Ostatnio, 15 sierpnia wybrałem się jednak z dziećmi rowerami do centrum Katowic. Mieszkamy na osiedlu Tysiąclecia, więc dla nas to przyzwoita odległość - opowiada nasz Czytelnik. - Zwykle tam nie jeździmy, ale nie było ruchu, dzień był wyjątkowo spokojny, jak to w święto. Jakże było moje zaskoczenie, gdy ulicą Chorzowską dojechaliśmy do przejścia podziemnego prowadzącego do Ronda Sztuki. I zobaczyliśmy koniec trasy. Trzeba było wziąć rowery pod pachę, albo prowadzić po szynach na schodach. Tylko jak to zrobić, gdy jedno dziecko jest w siodełku, a drugie dopiero nauczyło się jeździć?

  Sprawdziliśmy na miejscu, jak wygląda ścieżka rowerowa przy ul. Chorzowskiej. Rzeczywiście, trasa kończy się przy schodach prowadzących do ronda. Jedynym ratunkiem dla tych, którzy z różnych względów nie mogą prowadzić rowerów po szynach, jest winda. - Tak, chcieliśmy z niej skorzystać, tylko nie daliśmy rady uruchomić - mówi pan Piotr.

  Na szczęście takich problemów nie mają te osoby, które chcą dostać się do Ronda Sztuki od strony pomnika Powstańców Śląskich. Tam jest podjazd dla wózków, rower można prowadzić

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama