Jastrzębie-Zdrój: Pikieta pracowników PRG ROW

  Jastrzębie-Zdrój: Pikieta pracowników PRG ROW

  JACK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jastrzębie-Zdrój: Pikieta pracowników PRG ROW

  ©JACK

  Pikieta 100 pracowników Przedsiębiorstwa Robót Górniczych ROW odbyła się dzisiaj przed siedzibą firmy przy ulicy Kasztanowej. Firma wykonuje roboty w górnictwie, między innymi na rzecz Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Pracownicy wyjaśniają, że pracodawca nie wypłaca w terminie pieniędzy, a od trzech lat nie płaci za nich skarbówki i ZUS-u.
  Jastrzębie-Zdrój: Pikieta pracowników PRG ROW

  ©JACK

  Mamy tego dosyć. Część pracowników nie dostała jeszcze wypłat za czerwiec. Mimo że wynagrodzenie z lipiec powinniśmy otrzymać do 10 sierpnia, otrzymaliśmy jedynie po tysiąc złotych zaliczki. Poślizgi od dłuższego czasu są u nas normą i z miesiąca na miesiąc jest pod tym względem coraz gorzej. Przecież wszyscy mamy dzieci, rodziny, które musimy jakoś utrzymać - mówi Piotr Prohasek, szef zakładowej Solidarności.
  Zdesperowani ludzie zwalniają się, obecnie ROW zatrudnia ok. 250 osób. Problemy pośrednio uderzą w JSW, gdzie firma porzuciła warty 17 mln kontrakt dotyczący budowy dwóch nowych wyrobisk do poziomu 1080 w kopalni Zofiówka.

  - Mieli skończyć roboty w ciągu najbliższych 13 miesięcy, pozostało do wydrążenia kilometr wyrobiska. Firma stwierdziła, że nie jest w stanie kontynuować bezpiecznie prac. Z naszych informacji wynika, że mają problemy kadrowe - mówi Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzecznik JSW przyznając, że firma będzie musiała poszukać nowej firmy, albo dokończy tam roboty własnym sumptem. Fedrunek ma tam ruszyć w 2016 roku, więc czasu jest jeszcze sporo.

  ROW dla JSW niedawno skończył budowę także pochylni wentylacyjnej w kopalni Pniówek (wartość kontraktu 6,5 mln brutto).

  O sprawie więcej przeczytasz w jutrzejszym wydaniu Dziennika Zachodniego

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama