Z deszczowego lata mogą cieszyć się tylko sprzedawcy...

  Z deszczowego lata mogą cieszyć się tylko sprzedawcy parasoli

  Katarzyna Domagała

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zła pogoda podczas wakacji pokrzyżowała plany nie tylko urlopowiczom. Na ciągły deszcz i pluchę bardziej niż turyści mogli narzekać przedsiębiorcy oferujący sezonowe usługi i sprzęt. Dla nich deszczowe lato oznacza pustki w portfelu.
  Z deszczowego lata mogą cieszyć się tylko sprzedawcy parasoli

  ©Tomasz Hołod

  - O tegorocznym lecie w Polsce mówi się, że było chłodne i bardzo wilgotne - wyjaśnia Grażyna Bebłot z katowickiego oddziału Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. - Jednak w całkowitym bilansie nie odbiega ono szczególnie od tak zwanej średniej z wielolecia.

  Mimo że czerwiec był słoneczny, nie wystarczył, by opróżnić magazyny ze stosów okularów przeciwsłonecznych czy dmuchanych basenów dla dzieci. W deszczowym lipcu ich sprzedaż była znikoma. Nikt też nie planował rodzinnego wypadu rowerkiem wodnym po zalewie.

  Listę strat pogodowych minionego lata otwiera nieodzowny atrybut wakacji - okulary przeciwsłoneczne. Sprawdziliśmy, jak sprzedawały się w żyjącej z turystyki Wiśle.


  - Słabiutko - przyznaje Gustaw Fuchs, który prowadzi zakład optyczny w centrum miasta. Zaś Zbigniew Winter, który jest właścicielem konkurencyjnego salonu dyplomatycznie dodaje. - Jak jest słońce, to jest też zainteresowanie okularami przeciwsłonecznymi, kiedy go zabraknie wtedy sprzedaje się ich mniej. O ile dokładnie, nie chce zdradzić.

  Za to wiadomo, że w firmie Water - Grass SC z Bielska-Białej obroty ze sprzedaży basenów dmuchanych spadły o 15 proc.

  - Przez dwa tygodnie lipca ruchu nie było w ogóle, pracownicy siedzieli i nudzili się - mówi Radosław Masny z bielskiej firmy.

  Na koniec mamy dobrą wiadomość. - Jest szansa, że sierpień będzie cieplejszy niż przeciętny. W nadchodzącym tygodniu prognozowana jest temperatura, nawet do 30 stopni Celsjusza - mówi Grażyna Bebłot.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wakacje

   XYZ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 19

   Jak jest piękna pogoda jest inne życie ale cóż nie mamy na to wpływu. Trzeba chwalić to co jest i umieć dostosować się do każdej sytuacji i pogody. Nawet podczas deszczu można miło i fajnie spędzić...rozwiń całość

   Jak jest piękna pogoda jest inne życie ale cóż nie mamy na to wpływu. Trzeba chwalić to co jest i umieć dostosować się do każdej sytuacji i pogody. Nawet podczas deszczu można miło i fajnie spędzić czas.
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo