Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" wystąpi przed europarlamentem...

  Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" wystąpi przed europarlamentem w Brukseli

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" wystąpi w Brukseli podczas uroczystości zorganizowanych w przeddzień 31. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych i powołania NSZZ "Solidarność". Będzie to jeden z pierwszych występów w ramach europejskiej trasy koncertowej zespołu.
  Koncert odbędzie się przed siedzibą Parlamentu Europejskiego podczas oficjalnej uroczystości nadania imienia "Solidarności 1980" alei ciągnącej się wzdłuż gmachu europarlamentu. Zespół "Śląsk" zaprezentuje się w swoim tradycyjnym repertuarze.

  - Będą to przede wszystkim pieśni i tańce ludowe oraz narodowe, opracowane w większości przez Stanisława Hadynę - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka zespołu Agnieszka Kukuła.


  W uroczystości wezmą udział m.in. przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, Lech Wałęsa oraz była sekretarz stanu USA Madeleine Albright.

  Koncert odbędzie się 30 sierpnia, w przeddzień 31. rocznicy zakończenia strajku w Stoczni Gdańskiej w 1980 roku.

  Bruksela znalazła się na europejskiej trasie koncertowej zespołu, która potrwa do końca tego roku. "Śląsk" będzie koncertował m.in. w Southampton w Wielkiej Brytanii - mieście zamieszkiwanym przez trzydziestotysięczną Polonię. Wystąpi na słynnej scenie Teatru The Mayflower, na której tańczy m.in. National Ballet of England. W programie koncertów znajdą się pieśni i tańce ludowe z wielu regionów Polski. Na zakończenie, specjalnie dla brytyjskiej publiczności, zespół przygotował popularną brytyjską pieśń patriotyczną pt. "Rule Britannia".

  W tegorocznych planach zespołu znalazły się również m.in. koncerty w Niemczech, a także na Ukrainie i Białorusi. PAP

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama