Ważne
  Nadciągają upały na koniec lata. Będzie 32 st. C!

  Nadciągają upały na koniec lata. Będzie 32 st. C!

  Martyna Staśko

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W najbliższym czasie szykują się prawdziwie upalnie dni - zapowiada Grażyna Bebłot z katowickiego oddziału Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostatnie dni wakacji będą obfitować w bardzo wysokie temperatury.
  Nadciągają upały na koniec lata. Będzie 32 st. C!

  ©arc

  - Dzisiaj będzie dość gorąco, choć w porównaniu z wczorajszym dniem ochłodzi się o 2-3 stopnie Celsjusza a to znaczy, że temperatura sięgnie 26-27 st. - dodaje Bebłot. Na terenach górskich mogą pojawić się nawet przelotne burze. Wyższych temperatur, nawet 32 st. możemy się spodziewać od środy do piątku. Dlatego też... - Od tego dnia mogą występować lokalne, popołudniowe burze - tłumaczy Bebłot.
  JAK PORADZIĆ SOBIE Z UPAŁEM? PRZECZYTAJ WSKAZÓWKI
  Tegoroczne lato było "w kratkę". Czerwiec był słoneczny i suchy, mieliśmy aż 225 godzin ze słońcem, a średnia wynosi 190.
  - Inaczej było w lipcu, który był pochmurny, jednak to, że był chłodniejszy było tylko naszym odczuciem, bo nie odbiegał od normy. W zeszłym miesiącu słońce pojawiło się tylko na 162 godziny, a średnia wynosi 207 - informuje Bebłot. Wszystko wskazuje na to, jeśli tylko prognoza pogody się sprawdzi, że sierpień będzie najcieplejszym miesiącem tegorocznego lata.
  NIE WIESZ, CO ZROBIĆ W SŁONECZNY DZIEŃ? SPRAWDŹ NASZE PROPOZYCJE WAKACYJNE
  Z pewnością nie powinni narzekać ci, którzy odpoczywają w turystycznych miejscowościach. Ale co mają powiedzieć osoby, które już o urlopie zapomniały i osiem godzin spędzają w pracy? Jak się dowiedzieliśmy z Państwowej Inspekcji Pracy w Katowicach, pracodawca ma obowiązek zapewnić wszystkim pracownikom wodę zdatną do picia lub też inne napoje.
  NIE KĄPCIE SIĘ W FONTANNACH. WODA JEST SKAŻONA
  Sprawdziliśmy, na jakie przywileje mogą liczyć pracownicy dwóch dużych firm w czasie upałów. - U nas na bieżąco jest woda mineralna dla pracowników, niezależnie od pogody - informuje Bogusław Cieślar, kierownik biura prasowego Fiat Auto Poland S.A. Dodaje, że firma ta jest nowoczesnym zakład, w którym ogromne hale są dobrze wentylowane. - W tym roku lato nas raczej nie rozpieszcza - mówi Cieślar.

  Podobnie jest w sieciach sklepów Auchan. - Z pewnością woda jest pierwszym antidotum na wysokie temperatury. U nas klimatyzowane są wszystkie hale i nie ma zagrożenia ani dla klientów ani dla pracowników - mówi jeden z pracowników biura prasowego sieci sklepów Auchan.
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama