Dziś w Katowicach rusza Tauron Nowa Muzyka

  Dziś w Katowicach rusza Tauron Nowa Muzyka

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Lamb

  Lamb ©mat.prasowe

  Szósta edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka to nie tylko wielcy artyści cieszący się międzynarodowym uznaniem jak Amon Tobin, ale także okazja do posłuchania twórców, którzy od lat tworzą muzykę całkowicie nieprzeciętną, wymykającą się opisowi i docierającą do węższego grona odbiorców.
  Lamb

  Lamb ©mat.prasowe

  Jednym z takich twórców jest bez wątpienia Japończyk Daisuke Tanabe, jedna z gwiazd tegorocznego festiwalu.
  TAURON NOWA MUZYKA 2011 - POZNAJ PROGRAM
  - Bardzo się cieszymy, że udaje nam się rozwijać festiwal z roku na rok. Z każdą edycją festiwal jest większy i ciekawszy z każdym rokiem mamy też więcej scen, na których występują artyści - opowiada Adam Godziek organizator festiwalu.

  Tauron festiwal to zdecydowanie tygiel dobrych brzmień i różnych gatunków muzyki, świetnie wpisujący się w industrialną przestrzeń terenu po byłej kopalni KWK Katowice.

  - Szukaliśmy oryginalnego miejsca i to było idealne jest w samym centrum miasta, w związku z tym dojazd dobry - dodaje organizator. Industrialna przestrzeń przypadła także do gustu międzynarodowej publiczności i artystą, którzy chętnie wpisują swoją muzykę w tą przestrzeń. Organizatorzy przewidują, że w tym roku , że frekwencja sięgnie 15 tysięcy fanów muzyki. Na czterech scenach wystąpi 41 artystów. Już dziś swoim występem w Galerii Szybu Wilson o godzinie 20, zespół Lamb zainauguruje tegoroczną edycję. Festiwal Tauron to nie tylko okazja do zapoznania się z tym co w muzyce nowej najlepsze. To również świetny kontekst do obcowania z fotografią, sztukami plastycznymi i filmem.Podobnie jak w ubiegłych latach i tym razem będzie okazja do zapoznania się z pracami specjalnie przygotowanymi z myślą o Festiwalu. Na terenie miasteczka festiwalowego zostanie postawiony również namiot przedszkolny, gdzie dzieci pod opieką przedszkolanek będą mogły spędzić czas na zabawie i konkursach.
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo