Katowice: Na śląskich listach SLD mało jest lwic lewicy

  Katowice: Na śląskich listach SLD mało jest lwic lewicy

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Grzegorz Napieralski, szef SLD, choć wabi damski elektorat nagim torsem w tabloidach, sam nie jest czuły na wdzięki kandydatek swojej partii, które 9 października powalczą o mandat.
  W województwie śląskim jedynkę na liście na sześć okręgów dał tylko jednej lwicy lewicy. Chodzi o Elę Kwaśnicką, prawniczkę, działaczkę SLD, która powalczy o mandat z pierwszego miejsca na liście gliwickiej. Kwaśnicka zastąpiła tam innego piewcę kobiecych wdzięków, posła Wacława Martyniuka, który tym razem powiedział sobie "dość polityki" i nie wystartował.

  W innych okręgach panie mają dwójki.
  W Bielsku-Białej Bożena Kotkowska (obecna posłanka), w Sosnowcu aktywistka Partii Kobiet Magdalena Konus, w Częstochowie Zdzisława Kall, a w Rybniku Magdalena Ogórek, humanistka, doktorantka, a tak-że aktorka. Na katowickiej liście był ścisk panów i tam Ewa Klekot jest dopiero trzecia.

  Na 13 jednomandatowych okręgów do Senatu SLD pięć dał paniom, w tym katowicki prof. Krystynie Doktorowicz, medioznawcy, dziekanowi wydziału radia i telewizji. Była pani senator zmierzy się tu z Kazimierzem Kutzem. Z okręgu będzińsko- dąbrowskiego startuje kompetentna była europosłanka prof. Genowefa Grabowska, prawniczka z Uniwersytetu Śląskiego.

  Konkurenci polityczni są bardziej łaskawi dla kandydatek. W sześciu okręgach w regionie PO wystawiło cztery panie na pierwszych miejscach, a PiS dwie działaczki.
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Blad pain redaktor

   Marek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 32

   Pani Redaktor
   Prosze o sprostowanie. Pani Magdalena Ogorek kandydujaca z 2 miejsca w Rybniku nie jest doktorantka tylko od 3 lat posiada stopin naukowy doktor obroniony na Uniwersytecie Opolskim....rozwiń całość

   Pani Redaktor
   Prosze o sprostowanie. Pani Magdalena Ogorek kandydujaca z 2 miejsca w Rybniku nie jest doktorantka tylko od 3 lat posiada stopin naukowy doktor obroniony na Uniwersytecie Opolskim. Nie jest rowniez aktorka, tylko przez osiem lat byla pracownikiem administracji panstwowej. Szczegoly zamieszczone sa na facebooku.
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama