Kościół nie zamilknie w kampanii wyborczej

  Kościół nie zamilknie w kampanii wyborczej

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kościół nie zamilknie w kampanii wyborczej

  ©fot. Janusz Strzelczyk

  Na Jasnej Górze spotkali się biskupi diecezjalni. Dyskutowali m.in. o wyborach i księdzu Natanku.
  Kościół nie zamilknie w kampanii wyborczej

  ©fot. Janusz Strzelczyk

  Mimo że Kościół nie identyfikuje się z żadną partią polityczną, nie będzie on wielkim milczącym podczas zbliżającej się kampanii wyborczej - podkreślili hierarchowie, którzy zebrali się na Jasnej Górze podczas sesji Rady Biskupów Diecezjalnych.

  Według biskupów, obowiązkiem katolika jest "wybieranie ludzi i środowisk, którzy gwarantują obronę godności człowieka i życia od poczęcia do naturalnej śmierci; wybieranie osób, które będą prowadzić sprawy państwa tak, by troska o rodziny była na pierwszym miejscu; głosowanie na ludzi zdolnych podjąć trudne sprawy i reformy konieczne dla dobra ojczyzny".


  Rada Biskupów Diecezjalnych, która obradowała w czwartek, w przeddzień uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, wspomniała o beatyfikacji Jana Pawła II. Po Krakowie i Warszawie także w piątek w Częstochowie miało miejsce ogólnopolskie dziękczynienie za beatyfikację papieża Polaka.

  Jednym z najważniejszych tematów były sprawy administrowania majątkiem kościelnym. Biskupi analizowali wymagania prawa kościelnego i cywilnego, dotyczące zarządu dobrami materialnymi. Uznali, że trzeba opracować aneks do dokumentów II Polskiego Synodu Plenarnego, w którym zostaną ujednolicone zasady postępowania we wszystkich diecezjach w Polsce.

  Hierarchowie zabrali też głos w sprawie działalności zbuntowanego przeciw zwierzchnikom księdza Piotra Natanka z małopolskiej Grzechyni (wypowiedział posłuszeństwo kard. Dziwiszowi). "Nie ma potrzeby szukania nowych, niezgodnych z zamysłem Kościoła, form nabożeństw do Chrystusa Króla. Niepokojące są działania podejmowane poza Kościołem diecezjalnym i wbrew biskupowi miejsca. Posłuszeństwo Kościołowi i troska o Jego jedność są głównymi kryteriami oceny wiarygodności religijnych inicjatyw. Każdy, kto uporczywie uczestniczy w takich pozakościelnych ruchach i grupach, traci jedność ze wspólnotą Kościoła. Biskupi solidaryzują się z Metropolitą Krakowskim i podjętymi przez niego działaniami."


  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kosciol wszechmocny a gdzie b-o-g

   wiecha katoliczka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   kosciol co mial opracowac to juz dawno zrobil nie pytajac katolikow i nie katolikow, wybierajac papieza tylko w swojej pace nie liczac narodow,bo oprocz nich nikt nie ma do powiedzenia to jest ta...rozwiń całość

   kosciol co mial opracowac to juz dawno zrobil nie pytajac katolikow i nie katolikow, wybierajac papieza tylko w swojej pace nie liczac narodow,bo oprocz nich nikt nie ma do powiedzenia to jest ta sprawiedliwosc chyba trzeba to wszystko skorygowac jest czas aby naprawiczwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zacznijcie się bać

   przejrzenie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   Więcej takich Natanków urośnie...Wszystko przez to, że w Kosciele nie ma dialogu. Tylko nakazy i zakazy. Najmądrzejsi biskupi z patentem na prawdę i reszta ciemny tłum. Tak im się zdaje...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kto tych pasożytów finansuje?

   Hern (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Dobrze że juz naiedługo choć każda minuta to wieczność z tymi darmozjadami.
   Oni myśla jak zarządzać majątkiem materialnym a ludzie po śmietnikach jedzenia szukają.
   Chamstwo i skur...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama