Wielka Parada Sztukmistrzów przejdzie ulicami Katowic...

  Wielka Parada Sztukmistrzów przejdzie ulicami Katowic PROGRAM

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Spektakl Cafe Variete zostanie wystawiony na katowickim rynku
  1/3
  przejdź do galerii

  Spektakl Cafe Variete zostanie wystawiony na katowickim rynku ©Mat. organizatora

  W sobotę w Katowicach odbędzie się wielka Parada Sztukmistrzów. Ulicami Katowic przejadą ruchome platformy, na których zobaczymy scenki z komedii dell arte, ruchome instalacje (w tym imitację maszyny parowej), bębniarzy i tancerzy capoeiry. W pochodzie kroczyć będą szczudlarze z ogromnymi lalkami oraz jechać stare motocykle i amerykańskie krążowniki szos. Po paradzie na katowickim rynku odbędzie się inscenizacja rycerskich walk o Katowice. Wszystko to w ramach świętowania jubileuszu 150-lecia miasta.
  - Co roku w lipcu Lublin świętuje Karnawał Sztukmistrzów. A że Katowice i Lublin to miasta partnerskie, a z dobrych wzorów warto korzystać, z okazji 150-lecia Katowice przeżyją Inwazję Sztukmistrzów – mówi Łukasz Kałębasiak, rzecznik Instytucji Kultury Katowice – Miasto Ogrodów. I przypomina: od czerwca w wybranych domach kultury w kilku dzielnicach młode talenty pracowały pod okiem artystów z kilku katowickich grup teatralnych, teraz pora zaprezentować, czego się nauczyły, podczas barwnego przemarszu ulicami miasta.

  Główną atrakcją Parady Sztukmistrzów będą jednak pokazy przygotowane przez mistrzów. Na ruchomych platformach zobaczymy scenki z komedii dell arte, ruchome instalacje (w tym imitację maszyny parowej), bębniarzy i tancerzy capoeiry. W pochodzie kroczyć będą szczudlarze z ogromnymi lalkami oraz jechać stare motocykle i amerykańskie krążowniki szos.

  Parada wyruszy o godz. 16 ze Strefy Kultury (z parkingu przy Sali NOSPR) i przejdzie przez al. Korfantego aż do katowickiego Rynku. Tam odbędzie się też inscenizacja rycerskich walk o Katowice w wykonaniu bractw rycerskich z całego regionu.

  - Centralnym punktem Inwazji będzie plenerowa scena, która stanie na placu przed Teatrem Śląskim. O godz. 17.30 rozpocznie się tam magiczny spektakl „Cafe Variete”. Przygotowany przez lubelską Fundację Sztukmistrze opowiada 10 historii, których najważniejszą bohaterką jest skromna kelnerka obdarzona doskonałym głosem – zapowiada Kałębasiak. Przedstawienie uzupełni muzyka na żywo, taniec, śpiew i popisy akrobatyki powietrznej, żonglerki i iluzji.

  Wcześniej, ok. godz. 14 na scenie zaprezentują się katowickie szkoły taneczne w swoich mistrzowskich pokazach, Adam Walny ze spektaklem „Hamleta” w wykonaniu marionetek podwodnych, a szczudlarze udowodnią, że na szczudłach można nawet zatańczyć śląskie tańce. Magicznymi sztukami będzie nas zaskakiwał iluzjonista Tomasz Vinci.

  Partnerami wydarzenie są: Teatr Żelazny, Teatr Czwarta Scena, Teatr Gry i Ludzie, Teatr Wóz Tespisa oraz Teatr&Klub Old Timers Garage.


  *Wybieramy Dziewczynę Lata 2015 ZGŁOŚ SIĘ i ZAGŁOSUJ NA KANDYDATKĘ
  *Burza na Śląsku i Zagłębiu. Skutki nawałnic są potworne ZDJĘCIA + WIDEO
  *Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
  *Ceny żywności mamy najniższe w Europie SPRAWDŹ PORÓWNANIE
  *Katowice stają się centrum IT w Polsce. Ile można zarobić?
  *Zoo w Chorzowie od kuchni. Tego nie zobaczysz w czasie zwiedzania ZDJĘCIA I WIDEO

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama