Ważne
  Kolej nie zamierza dawać pieniędzy

  Kolej nie zamierza dawać pieniędzy

  Marianna Lach

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nadal nie wiadomo, kiedy rozpocznie się remont przejazdu kolejowego w ciągu drogi wojewódzkiej Żywiec - Korbielów w Pewli Małej. Termin rozpoczęcia prac został po raz kolejny przesunięty.
  - Jeszcze trwają rozmowy w sprawie dołożenia się PKP do remontu drogi, którą ma zostać poprowadzony objazd - informują w żywieckim starostwie.

  Przejazd kolejowy na czas remontu będzie całkowicie wyłączony z ruchu przez pięć dni. Pasażerowie kolei mają w tym czasie korzystać z komunikacji zastępczej, a kierowcy z uciążliwego objazdu.

  Powiatowy Zarząd Dróg nie wydał jeszcze zgody na wytyczenie objazdu przez Sopotnię Małą oraz Juszczynę. Droga powiatowa, którą ma być poprowadzony objazd, jest bowiem bardzo zniszczona i PZD chce, żeby kolej dołożyła się do jej naprawy.

  - Poprowadzenie objazdu drogami powiatowymi spowoduje pogorszenie i tak już złego ich stanu. Kolej powinna nam zrekompensować przynajmniej część uszkodzeń - mówi Tomasz Baron, rzecznik prasowy żywieckiego starostwa.

  Starostwo chciałoby otrzymać od kolei około 200 tys. zł. PKP nie chce na to przystać.

  - Nie możemy powiatowi finansować asfaltowania drogi tak, jakby tego chciał. Możemy go wspomóc, ale nie wyłożymy tak dużych pieniędzy na coś, co nie jest naszą własnością i jest tak bardzo zaniedbane. Nasza inwestycja (naprawa przejazdu kolejowego - przyp. red.) ma pochłonąć 500 tys. zł, a powiat żąda od nas prawie połowy tej sumy na naprawę zniszczonej drogi. To nierealne - mówi Karol Trzoński, dyrektor katowickiego oddziału Zakładu Linii Kolejowych PKP w Katowicach.

  Dodał, że kolej podjęła już decyzję o kolejnym przesunięciu terminu prac na początek października. Jednak ten termin też stoi pod znakiem zapytania. To już trzecia zmiana daty rozpoczęcia robót, a PKP musi wydać pieniądze do końca roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama