Najciekawsze pojedynki o Senat - liczy się człowiek, nie...

  Najciekawsze pojedynki o Senat - liczy się człowiek, nie partia

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Najciekawsze pojedynki o Senat - liczy się człowiek, nie partia
  1/6
  przejdź do galerii
  We wtorek o północy minął termin rejestrowania w PKW list kandydatów do Sejmu i Senatu. Po raz pierwszy w historii wybierzemy senatorów w okręgach jednomandatowych. Zobaczcie, kto weźmie udział w najciekawszych pojedynkach w woj. śląskim.
  - Wszyscy mają równe szanse, bo bardziej niż wsparcie wielkich partii liczą się walory osobiste kandydata - powiedziała wczoraj Barbara Dolniak, podczas konferencji prasowej inaugurującej kampanię wyborczą.

  ZOBACZ LISTĘ WSZYSTKICH ZAREJESTROWANYCH KANDYDATÓW NA SENATORÓW WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM

  Żona posła PO Grzegorza Dolniaka, który ponad rok temu zginął w katastrofie samolotu prezydenckiego, jest kandydatką niezależną z okręgu Dąbrowa Górnicza, Będzin.

  JAK PRZEBIEGA KAMPANIA WYBORCZA? ZOBACZ, CO DZIEJE SIĘ W TWOIM OKRĘGU

  Z naszych informacji wynika, że w okręgu katowickim konkurencją dla siebie będzie Kazimierz Kutz jako kandydat niezależny. Namawiana na start przez SLD Krystyna Doktorowicz, dziekan Wydziału Radia i Telewizji, powiedziała nam, że w tej kadencji poparcie swoich potencjalnych wyborców przekazuje właśnie jemu. - Kutzowi, ale nie RAŚ - zastrzegła Doktorowicz, która sama nie startuje.

  Inne pojedynki w 13 okręgach, na jakie podzielono województwo śląskie, zapowiadają się bardzo ciekawie. Dziś przedstawiamy wybrane pary, choć liczba kandydatów w okręgach jest nieograniczona.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (13)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pogodzi ich RAŚ

   Hanys (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 11

   O Szczepańskiego wybitności pisać nie zamierzam - bo juz tu napisano. Bieńkowska? Uwaliła duże europejskie pieniądze dla Śląska. Ale jakimś cudem zapomina się tu o trzecim kandydacie z tego okręgu....rozwiń całość

   O Szczepańskiego wybitności pisać nie zamierzam - bo juz tu napisano. Bieńkowska? Uwaliła duże europejskie pieniądze dla Śląska. Ale jakimś cudem zapomina się tu o trzecim kandydacie z tego okręgu. RAŚ wystawił własnego - Dariusza Dyrdę. Po cichu popierają go i struktury PiS i SLD które nie cierpią Szczepańskiego i Bieńkowskiej. I myślę że Dyrda ich pogodzi - a tak na marginesie, pamiętam jak jakieś dziesięć lat temu magister politologii Dyrda przekonywał profesora Szczepańskiego, że produkowanie na siłę ludzi z dyplomami wyższych uczelni nie ma sensu. Że na rynku pracy lepiej znajdzie się dobry murarz ni taki socjolog. Szczepański z wyższością ogłosił że Dyrda, zwykły dziennikarz, się nie zna. A obecnie mówi to samo, co Dyrda wtedy :O))
   I ponadto Dyrda będzie walczył o Śląsk, bo to jego pasja całe życie. A o co będzie walczył Szczepeński???
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prof. Szczepański

   Znajomy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 17

   No, ktoś widać zna tego Wybitnego Uczonego. Powiela stare rzeczy, wysługuje się asystentami i asystentkami, badania są z reguły dęte, a pozycję zawdzięcza dawnym zasługom (owszem, kiedyś był...rozwiń całość

   No, ktoś widać zna tego Wybitnego Uczonego. Powiela stare rzeczy, wysługuje się asystentami i asystentkami, badania są z reguły dęte, a pozycję zawdzięcza dawnym zasługom (owszem, kiedyś był niezły), a obecnie lawirowaniu w środowisku (ja ci to - ty mi tamto, ja ci dobrą recenzję twojego doktoranta - i tak ja napisze asystent, ty mi dobrą mojego, a pracy nie czytałem bo za dużo mam tych doktorantów). I tak dalej. Ponadto - parę innych cech osobowości nie za pięknych - ale to już poza dyskusją publiczną.

   Świetnie się wpisze w polską politykę!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   (1)

   ziom (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 12

   to niestety prawda, ale może się jednak nie wpisze w polską politykę

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kiedyś był niezły - kiedy ?

   xyz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 9

   Proszę podać publikacje tego profesora napisane w jakimś języku obcym. W upublicznianych wykazach ich nie znajduję!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Uczony regionalny

   Znajomy2 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 11

   No rzeczywiście, za granicą to on nie jest specjalnie znany, trochę miał współpracy z Niemcami, coś tam publikował po angielsku (głównie w Polsce). Świetnie wpisuje się tym w peryferalizację...rozwiń całość

   No rzeczywiście, za granicą to on nie jest specjalnie znany, trochę miał współpracy z Niemcami, coś tam publikował po angielsku (głównie w Polsce). Świetnie wpisuje się tym w peryferalizację polskich nauk społecznych - choć są wyjątki, że wspomnimy Stefana Nowaka, Piotra Sztompkę, Radosława Markowskiego, itd. Ale M.S.Szczepański jest Wielkim Uczonym Śląskim, i tyle.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jaki region tacy naukowcy ?

   xyz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 14

   bo innego określenia trudno użyć w odpowiedzi. Uczony regionalny, to jakaś nowa kategoria prowincjonalizmu? Na szczęście są w tym regionie jeszcze uczeni, jacy nie są ograniczeni regionalnie i mają...rozwiń całość

   bo innego określenia trudno użyć w odpowiedzi. Uczony regionalny, to jakaś nowa kategoria prowincjonalizmu? Na szczęście są w tym regionie jeszcze uczeni, jacy nie są ograniczeni regionalnie i mają osiągnięcia też istotne z polskiego i międzynarodowego punktu widzenia. I to oni są wybitni! zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   1 Za co kochamy obecnych posłó i senatorów

   Anna Szmelcer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 7

   Za co kochamy Posła Rzymełkę z PO i całe PO.

   Kiedyś poseł PIS Pan Cybulski powiedział, że nie wejdzie ustawa nowe prawo geologiczne i górnicze w postaci ustawy wywłaszczeniowej, bo czuwa nad tym...rozwiń całość

   Za co kochamy Posła Rzymełkę z PO i całe PO.

   Kiedyś poseł PIS Pan Cybulski powiedział, że nie wejdzie ustawa nowe prawo geologiczne i górnicze w postaci ustawy wywłaszczeniowej, bo czuwa nad tym poseł Rzymełka, który jego zdaniem jest Rejtanem. No i oczywiście jest. Takim Rejtanem jak ci co w 1792 roku sprzedali Polskę Targowicą. Legislowane w Podkomisji, której był przewodniczącym i uchwalone przez jego lobbing Prawo Geologiczne i Górnicze w czerwcu 2011r. jest ostatnim rozbiorem Polski.
   Ustawa dopuszcza wywłaszczenia obecnych właścicieli gruntów przez obce koncerny. Oddaje za 4,90 zł/1000m3 gaz polski obcym podmiotom. Oddaje wszystkie zasoby należące do narodu firmom komercyjnym, robiąc z ich interesu CEL PUBLICZNY, umożliwiający wywłaszczenia w trybie 2 miesięcy. Ustawa zwalnia koncerny ze stosowania Prawa Ochrony Przyrody w zakresie rekultywacji gruntów ornych i leśnych. Pozwala wycinać bezkarnie lasy. Pozwala przejmować lasy i grunty obcemu kapitałowi.
   Zatem powinniśmy kochać posła Rzymełkę za tak wielkie umiłowanie historii, że powtórka Targowicy stała się dla niego najważniejszą lekcją historii, w której zagrał ROLĘ GŁÓWNĄ.

   Za tą ustawą głosowali wszyscy posłowie z PO
   Posłowie z PO i PiS zatwierdzili poprawki Senatu, które nakazują samorządom zmianę
   planów zagospodarowania przestrzennego ( w przypadku wydobywania na tym terenie gazu ) w przeciągu 2 lat .
   Gdzie byli posłowie z SDL i pozostali posłowie z PiS, którzy widzieli o zagrożeniach Ustawy Geologicznej, co robili posłowie z PSL których wyborcy stracą ziemię!
   Dlaczego zgodziliśmy się na to aby koncesje nie można było cofnąć, tak jak to robione jest obecnie w USA, po tym jak okazało się jakie są koszmarne efekty odwiertów próbnych i eksploatacyjnych.
   Korporacje wybebeszą 1/3 terenu Polski.
   Po tym okresie na tym terenie nic nie będzie mogło rosnąć, nie będzie można tam mieszkać i żyć. Poniesiemy także my i przyszłe pokolenia ogromne koszty związane i oczyszczeniem terenów.

   Jak także za Ustawą o Nasiennictwie
   Dyscyplina partyjna wszystkich posłów z PO
   Posłowie mają u mnie czerwona kartkę
   Oto pismo które dostał każdy poseł.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Za co kocham obecnych posłó i senatorów

   Anna Szmelcer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 16

   Zgodnie z Art. 1 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej
   żądamy od Parlamentu RP wstrzymania
   uchwalenia dwóch najgroźniejszych
   dla życia, zdrowia, samorządności i wolności obywateli RP ustaw...rozwiń całość

   Zgodnie z Art. 1 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej
   żądamy od Parlamentu RP wstrzymania
   uchwalenia dwóch najgroźniejszych
   dla życia, zdrowia, samorządności i wolności obywateli RP ustaw


   1. Ustawy o nasiennictwie – druk sejmowy 4114 i 4213, zagrażającej zdrowiu i życiu Polaków, wprowadzającej nieprecyzyjne regulacje w sprawie nasion i roślin GMO. Ustawa spowoduje poważne ograniczenia dostępu do tradycyjnych polskich nasion. Niszczy dorobek pokoleń polskich hodowców i rolników.

   2. Ustawy Prawo geologiczne i górnicze – druk sejmowy 1696, 3971, poprawki senackie druk 4265, której wejście w życie spowoduje na obszarze tysięcy km2 wywłaszczenia Polaków z ich ziem, nakaże obligatoryjne wpisanie obszarów górniczych wyłączając te obszary z rozwoju, pozwoli na bezpowrotne zanieczyszczenie środowiska, w tym wód pitnych i powierzchniowych, odbierze samorządom prawo do samostanowienia na ich terenach, odbierze Obywatelom ich własność i dorobek życia, odbierze ojcowiznę i czyste środowisko przyszłym pokoleniom.
   Nowe Prawo jest ekonomicznym i terytorialnym rozbiorem Polski !   W przypadku zignorowania powyższych żądań Obywateli RP przez większość sejmową Parlamentu, organizacje i obywatele skupieni wokół ruchów społecznych podpisanych poniżej podejmą wszelkie działania dozwolone prawem oraz posiadanym obszarem oddziaływania medialnego i bezpośredniego dla poinformowania społeczeństwa polskiego o wyniku legislacji obydwu ustaw, szkodliwych dla interesu RP.

   Uzasadnieniem żądań są załączniki do przekazanej Parlamentarzystom powyższej treści.
   Ruch Społeczny DOSYĆ

   Forum Organizacji Pozarządowych na Rzecz Obrony Praw i Własności Narodu
   Anna Szmelcer Stowarzyszenie Polska Wolna od GMOzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   JKM

   człowiek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 10

   Popieram - kandydaci z Nowej Prawica Janusza Korwin-Mikke jedyną szansą dla Śląska. Okręg 79 ma kandydata na senatora z KNP, który ma spore szanse! Nie zmarnuj swojego głosu!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szczepański

   gosc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 7

   A z jakiego to powodu prof. Szczepański jest okreslany mianem wybitnego ? nie czytałem żadnych wydanych w ostatnich latach przez niego książek, w których miałby coś ważnego i mądrego do...rozwiń całość

   A z jakiego to powodu prof. Szczepański jest okreslany mianem wybitnego ? nie czytałem żadnych wydanych w ostatnich latach przez niego książek, w których miałby coś ważnego i mądrego do powiedzenia. To że komentuje w mediach poczynania polityków nie czyni z niego jeszcze wybitnego, tylko rozpoznawalnego, bo pokazywanego w mediach! zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do koryta

   koryto (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 15

   te żydy pchają się do koryta ze wszystkich sił !! zabrać koryto, głosować na Janusza Korwina Mikkego !!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zgadzam się z Panią Dolniak

   Jasio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 15

   Wszyscy mają równe szanse, bo bardziej niż wsparcie wielkich partii liczą się walory osobiste kandydata - powiedziała wczoraj Barbara Dolniak, podczas konferencji prasowej inaugurującej kampanię...rozwiń całość

   Wszyscy mają równe szanse, bo bardziej niż wsparcie wielkich partii liczą się walory osobiste kandydata - powiedziała wczoraj Barbara Dolniak, podczas konferencji prasowej inaugurującej kampanię wyborczą.

   Dlatego Pania Dolniak nie ma szans ...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tylko RAŚ

   egon (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 14

   się TU liczy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama