15 stanowisk postojowych na lotnisku w Pyrzowicach [ZDJĘCIA]

  15 stanowisk postojowych na lotnisku w Pyrzowicach [ZDJĘCIA]

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  15 stanowisk postojowych na lotnisku w Pyrzowicach [ZDJĘCIA]
  1/4
  przejdź do galerii

  ©ARC GTL

  Na lotnisku w Pyrzowicach trwają intensywne prace przy budowie nowej płyty postojowej. Do 2013 r. ma się na niej znaleźć 15 miejsc postojowych dla samolotów.
  - Budowa nowej płyty postojowej przebiega zgodnie z harmonogramem. Przed przystąpieniem do obecnie realizowanych robót budowlanych, dokonano rozpoznania saperskiego placu budowy, co na lotniskach powojskowych i to jeszcze z czasu II Wojny Światowej, takich jak Pyrzowice, jest niezbędnym elementem, zapewniającym bezpieczne prowadzenie prac. Wyburzono także część płyty postojowej, znajdującej się przed aktualnie budowanym hangarem - mówi Cezary Orzech, rzecznik prasowy GTL SA.


  Na płycie znajdzie się 15 stanowisk postojowych dla 10 samolotów kodu C (np. Airbus A320, Boeing 737) i trzech kodu D (np. Boeing 757) lub zamiennie siedmiu kodu C i pięciu kodu D. Ponadto, płaszczyzna postojowa zostanie wyposażona w infrastrukturę umożliwiającą zainstalowanie w przyszłości nowoczesnego systemu nawigacji CAT II, co umożliwi przyjmowanie samolotów przy widzialności poziomej 350 m i pionowej 30 m.

  Budowa płyty postojowej i modernizacja dróg kołowania, to jedno z trzech zadań realizowanych w ramach największej inwestycji w historii lotniska pn. Port Lotniczy w Katowicach - rozbudowa i modernizacja infrastruktury lotniskowej i portowej. W ramach tego przedsięwzięcia, powstanie także nowa droga startowa, a obecnie istniejąca zostanie przekształcona w drogę kołowania. Projekt ten, o wartości ponad 405 mln zł współfinansowany jest z Funduszu Spójności, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czytalem, ze na wylanie plyty postojowej inwestor ma 20 miesiecy

   ... dlaczego tak dlugo ? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 32

   ...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama