Właściciele lokali w Katowicach zimą też chcą wyjść na...

  Właściciele lokali w Katowicach zimą też chcą wyjść na chodniki

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na prywatnej działce w Katowicach stawiać można piwny ogródek zimą i latem. Na chodniku, jezdni, albo deptaku należącym do miasta - tylko przez 214 dni w roku, od kwietnia do października.
  Tak między innymi ogrzewa się ogródki piwne na zachodzie Europy

  Tak między innymi ogrzewa się ogródki piwne na zachodzie Europy

  To i tak lepiej niż kilka lat temu, kiedy mogły działać od maja do września. Jednak restauratorzy z ulicy Mariackiej - deptaka odwiedzanego przez imprezowiczów z całego regionu - chcą prowadzić interes pod chmurką dłużej. Także zimą.
  Całoroczne ogródki, to zysk dla miasta, bo za zajęcie pasa drogowego restauratorzy płacą. Ile? Za średniej wielkości ogródek na Mariackiej jest to kwota około 600 zł - za cały okres działania ogródka, czyli siedem miesięcy.

  Choć ulicę przebudowano już cztery lata temu, a od ubiegłego roku zaroiło się tu od lokali i ludzi, to nikt w magistracie o całorocznych ogródkach nie pomyślał.

  A chętnych na uruchomienie całorocznych ogródków nie brakuje. Już w zeszłym roku ogródek zimowy chciał na Mariackiej postawić Krzysztof Krot właściciel Lornety z Meduzą. I co? - Nie było zgody - przypomina.

  Nie było, bo zgodnie z uchwałą katowickiej rady miasta ogródki mogą stać od kwietnia do października. Dominik Tokarski, szef Kato Baru i Krzysztof Krot szykują wniosek do magistratu o zmianę przepisów. Urzędnicy twierdzą, że sprawą już się zajęli.

  - W interesie miasta jest, aby ulica żyła cały rok - mówi Jakub Jarząbek z biura prasowego UM. - Zmiana wymaga jednak rozporządzenia prezydenta, a takie jest dopiero przygotowywane .
  - Najwyższy czas, bo chcielibyśmy uruchomić zimowe ogródki już od listopada - zaznacza Dominik Tokarski.

  WIĘCEJ O TEJ SPRAWIE CZYTAJ NA KATOWICE.NASZEMIASTO.PL - PRZECZYTAJ

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama