Ważne
  W Rybniku po sezonie przyszedł czas na remonty letnich...

  W Rybniku po sezonie przyszedł czas na remonty letnich kąpielisk

  KUB

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rybniczanie, którzy w okresie letnim korzystają z uroków basenu w dzielnicy Chwałowice, w przyszłe wakacje pływać już będą w znacznie czystszej wodzie niż w tym roku. Jeszcze we wrześniu na terenie kąpieliska ruszyć ma budowa nowoczesnej stacji uzdatniania wody w basenie.
  - To obiekt, który ma już swoje lata, więc stopniowo staramy się go remontować. Zaraz po zakończeniu tegorocznego sezonu wybudujemy nie tylko stację uzdatniania, ale także wyremontujemy budynki zaplecza socjalnego, czyli szatnie i toalety. To prace, których nie zdążyliśmy już zrobić przed sezonem - mówi Rafał Tymusz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku, który zarządza obiektem.

  SPRAWDŹ, GDZIE WARTO SIĘ WYBRAĆ, ABY SPĘDZIĆ WOLNY CZAS

  To jeszcze nie wszystko. Jesienią obok niecki basenu mają też stanąć zjeżdżalnie dla dzieciaków.

  ZOBACZ WYKAZ BASENÓW I KĄPIELISK W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM WRAZ Z MAPĄ DOJAZDOWĄ

  - Chcemy też zamontować niewielkie fontanny albo wodotryski. To nieco uatrakcyjni to miejsce, bo na większe atrakcje w Chwałowicach nie ma miejsca - mówi Tymusz.

  - Takie zmiany rzeczywiście by się tam przydały. Podczas tegorocznych wakacji na basenie i tak było już ładnie, bo wcześniej odnowiono nieckę, zrobiono nowe place zabaw. Teraz trzeba będzie jeszcze kilku ulepszeń i kąpielisko to, mimo że jest małe, będzie mogło śmiało konkurować z Rudą - mówi Karolina Marcalik z Chwałowic.

  A przypomnijmy, że największy basen w Rybniku - Ruda, też będzie remontowany w ciągu najbliższych dwóch lat. Tam zamiast jednej, dużej niecki basenu, powstaną trzy nowe, mniejsze.
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama