W szkołach ciepłej wody wciąż brak! [SPRAWDŹ]

  W szkołach ciepłej wody wciąż brak! [SPRAWDŹ]

  Katarzyna Domagała

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Mycie rąk, jeśli szkoła zapewni odpowiednie warunki, może być świetną zabawą

  Mycie rąk, jeśli szkoła zapewni odpowiednie warunki, może być świetną zabawą ©123RF

  Od tego roku szkolnego Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło obowiązek zapewnienia ciepłej wody oraz środków higieny osobistej w każdej ze szkół. Do tego toalety, spłuczki, zlewy czy krany mają być czyste i sprawne technicznie. Zachęcamy: sprawdź, jak to jest w szkole Twojego dziecka!
  Mycie rąk, jeśli szkoła zapewni odpowiednie warunki, może być świetną zabawą

  Mycie rąk, jeśli szkoła zapewni odpowiednie warunki, może być świetną zabawą ©123RF

  Z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wynika, że w zeszłym roku szkolnym w naszym województwie ciepłej wody brakowało w dwóch przedszkolach, 88 szkołach podstawowych, 27 gimnazjach, ośmiu liceach ogólnokształcących, 42 zespołach szkół oraz dziewięciu pozostałych placówkach, łącznie w 166 szkołach (skontrolowano 73 proc. wszystkich placówek w 5,9 proc. brakowało wody). Czas na doprowadzenie jej szkoły miały do 1 września 2011. Nie wszystkim udało się zapewnić swoim wychowankom ten "luksus".

  CZYTAJ, CO MÓWI ROZPORZĄDZENIE MINISTRA NA TEMAT WARUNKÓW HIGIENICZNYCH W SZKOŁACH

  Już wiadomo, że w katowickiej delegaturze sanepidu, ciepłej wody nie ma w ośmiu szkołach. Cztery gimnazja już poprosiły o przesunięcie założenia instalacji na przyszły rok. W kolejnych czterech prace są na ukończeniu.

  Wśród szkół bez ciepłej wody znalazły się placówki, którymi zarządza katowicki magistrat. Wczoraj nie udało nam się uzyskać od nich odpowiedzi, dlaczego przez ponad rok, odkąd ogłoszono zmiany, nie udało im się doprowadzić ciepłej wody. Tym bardziej że rozporządzenie MEN nie określa, w ilu kranach miałaby ona płynąć. Więc - choć to absurdalne - wystarczy doprowadzić wodę do jednego kranu w toalecie. A to jak wyliczył Janusz Mandrys, hydraulik z Katowic, można wykonać już za 300-400 złotych.

  W gminie Kłobuck nie czekano na rozporządzenie. - Dostęp do ciepłej wody uzupełnialiśmy na bieżąco - mówi Sylwia Piątkowska z UM w Kłobucku. W efekcie w tym roku we wszystkich 11 placówkach oświatowych z kranów płynie ciepła woda.

  TWORZYMY LISTĘ NAJBARDZIEJ ORYGINALNYCH POMOCY DYDAKTYCZNYCH. CZEGO ŻĄDAJĄ NAUCZYCIELE OD UCZNIÓW, ABY ZASŁUŻYLI NA WZOROWE ZACHOWANIE?

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 3 4 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   higiena osobista

   XYZ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 25

   Częste mycie rąk to bardzo ważna czynność należąca do higieny osobistej. Czynności tej powinni nauczyć dzieci, głównie rodzice. Szkoła natomiast powinna stworzyć odpowiednie warunki aby dzieci...rozwiń całość

   Częste mycie rąk to bardzo ważna czynność należąca do higieny osobistej. Czynności tej powinni nauczyć dzieci, głównie rodzice. Szkoła natomiast powinna stworzyć odpowiednie warunki aby dzieci miały się gdzie umyć. Przebywają tam przecież dużo czasu. Mówi się, że szkoła to drugi dom. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama