Tychy i Kobiór chcą zmienić przebieg granicy

  Tychy i Kobiór chcą zmienić przebieg granicy

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tychy i Kobiór chcą zmienić przebieg dzielącej obydwie gminy granicy. Samorządy mają sobie przekazać po 33 hektary ziemi. Tychy dostaną nowe tereny wokół Jeziora Paprocańskiego, a Kobiór dzięki wymianie wyprostuje swoją granicę.
  O podpisaniu listu intencyjnego w tej sprawie poinformowała w środę rzeczniczka tyskiego magistratu, Ewa Grudniok.

  Jak mówi wiceprezydent Tychów Michał Gramatyka, zmiana granic z Kobiórem to temat, nad którym obydwa samorządy pracują od dłuższego czasu. Tychy dążą do zmiany granicy, bo potrzebują nowych terenów wokół Jeziora Paprocańskiego.

  - Plany modernizacji Paprocan zakładają stworzenie alejek spacerowych za budynkiem Zrembu, jednak działki tam położone administracyjnie przynależą Kobiórowi. Z kolei Kobiór dąży do wyprostowania granicy w rejonie Starej Piły, czyli najbardziej na południe wysuniętego obszaru naszego miasta - powiedział zastępca prezydenta.

  Zgodnie z listem intencyjnym, Tychy mają otrzymać cześć terenu na osiedlu Z-1 i w dzielnicy Cielmice (rejon ulic Jedności i Jankowickiej), a Kobiór kilka działek w okolicach ulicy Bielskiej i Gostynki.

  Do rzeczywistej zmiany granic nie wystarczy jednak porozumienie prezydenta Tychów i wójta Kobióra, potrzeba jeszcze zgody radnych. Potem sprawa musi trafić do Wojewody Śląskiego, ale i tak ostateczną decyzję podejmie premier, który w sprawie zmiany granic wyda rozporządzenie. PAP

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama