Ważne
  Rewolucja w przedzkolach wychodzi rodzicom bokiem

  Rewolucja w przedzkolach wychodzi rodzicom bokiem

  Katarzyna Domagała

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rewolucja w przedzkolach wychodzi rodzicom bokiem

  ©arc./Piotr Jankowski

  W Śląskiem samorządy nie pogardziły dodatkowym groszem z przedszkoli. Możliwość zarobienia dały zmiany w ustawie o systemie oświaty, które Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło od 1 września.
  Rewolucja w przedzkolach wychodzi rodzicom bokiem

  ©arc./Piotr Jankowski

  W wielu miastach ucierpieli na nich rodzice. Teraz za opiekę nad dziećmi płacą od 5 nawet do 70 proc. więcej. Chodzi o nowy system naliczania opłat za przedszkola. Rozliczana jest każda godzina, którą dzieci spędzają w przedszkolu. Minimum pięć jest bezpłatnych zaś cenę za każdą dodatkową samorządy miały ustalić same.

  W efekcie w Częstochowie rodzice, którzy posyłają dziecko do Przedszkola Miejskiego nr 11 zamiast 80 zł na miesiąc, jak to było w czerwcu, teraz płacą 170 zł.
  Drożej jest też w Sosnowcu, Żorach, Myszkowie czy Zabrzu. Wyższa opłata to nie koniec problemów. Np. w Bytomiu rodzice wcześniej deklarują na ile godzin posyłają dziecko do przedszkola. Jeśli spóźnią się je odebrać za każdą dodatkową rozpoczętą godzinę zapłacą kolejne 25 zł.

  Ile wynoszą stawki za opiekę w poszczególnych miastach, sprawdźcie w piątkowym wydaniu Dziennika zachodniego.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   paranoja

   matka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 17

   Nie dość że muszę z góry ustalić godziny pobytu mojego dziecka w przedszkolu, bo jak się spóźnię to mam karę 25 zł. -czyli najlepiej zadeklarować o godzinę dłużej, to jeszcze jeżeli dziecko mi się...rozwiń całość

   Nie dość że muszę z góry ustalić godziny pobytu mojego dziecka w przedszkolu, bo jak się spóźnię to mam karę 25 zł. -czyli najlepiej zadeklarować o godzinę dłużej, to jeszcze jeżeli dziecko mi się rozchoruje i nie będzie w przedszkolu np 2 tygodniu to ja i tak muszę zapłacić całą kwotę deklarowaną!! Gdzie tu sprawiedliwość !zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rewolucja

   Jol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 20

   tak to jest z wizjonerami mam nadzieję, że i ta rewolucja skończy tak jak ta najbardziej znana a jej autorzy podobnie jak wielcy wizjonerzy ze wschodu!!! należy im się to !!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama