Kto stoi za zamachem z 11 września 2001 roku? Teorie...

  Kto stoi za zamachem z 11 września 2001 roku? Teorie spiskowe wciąż popularne

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Im dalej od tragicznych zamachów w Stanach Zjednoczonych, tym więcej pojawia się teorii spiskowych na temat powodów i uczestników tych zdarzeń. Do wielu nie docierają żadne argumenty - "The Times".
  Już następnego dnia po terrorystycznych atakach na Amerykę pojawiły się spiskowe teorie, które nie przyjmowały do wiadomości, że była to krwawa robota ludzi Osamy bin Ladena. Bardzo wielu wolało uwierzyć, że sprawcami tragedii byli Żydzi, a jeszcze dokładniej - potężny żydowski wywiad Mosad.

  ATAK NA WORLD TRADE CENTER - ZOBACZ FILMY

  W dniu ataku na nowojorskie wieże miało nie przyjść do pracy wielu pracujących tam Żydów. Dlaczego? Dla zwolenników spiskowych teorii sprawa była prosta: swoich uprzedzili o ataku. Równie potężny co najsilniejsze wojsko internet stworzył podziemne armie, których liczebność i siła są nie do poznania. W cyberprzestrzeni powstały środowiska prawie anonimowych osób, nierzadko umożliwiające kontakt między ludźmi, którzy dawniej uważaliby zainteresowania innych za ekscentryczne lub nawet obłąkane. Jednocześnie demokratyczny charakter sieci pozwalał na publikowanie wszelkiego rodzaju informacji, z których część jest rzetelna, część oparta na spekulacjach, a część absurdalna, ale odbiorca nie ma możliwości zweryfikowania tego. Mimo to materiał pochodzący z sieci przenika do kultury masowej.

  CZYTAJ TEŻ: O zamachu bez płaczu i ckliwości

  Istnieją dziesiątki, a może setki anglojęzycznych stron internetowych propagujących Ruch Prawdy na temat 11 Września. Ponadto wiele "niezależnych" czy "alternatywnych" portali bezkrytycznie powiela teorie spiskowe dotyczące tych zamachów. Strony poświęcone ukazywaniu absurdalności tych teorii są znacznie mniej liczne.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zamach albo spisek?

   ryszard (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 36 / 47

   lupo,jestes niesprawiedliwy,a co z fatyga.oni musza razem inaczej kazdy z nich jest polowa siebie.oni sie tak spasowali jak dupa z nocnikiem.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niech Kaczyński wyśle do USA Macierewicza

   lupo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 39 / 41

   ten błazen napewno udowodni,że za zamachem stoi KGB,CIA i Mosad !!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama