Festiwal Kołocza w Żorach [ZDJĘCIA]

  Festiwal Kołocza w Żorach [ZDJĘCIA]

  KUB

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Festiwal Kołocza w Żorach [ZDJĘCIA]

  ©Barbara Kubica

  Dwa tygodnie temu we wszystkich lokalnych redakcjach Dziennika Zachodniego częstowaliśmy mieszkańców regionu tradycyjnym kołoczem, a dzisiaj naszego, regionalnego specjału można było skosztować w Żorach, gdzie odbywa się I Regionalny Festiwal Kołocza Śląskiego.
  Festiwal Kołocza w Żorach [ZDJĘCIA]

  ©Barbara Kubica

  Impreza przyciągnęła tłumy mieszkańców, którzy nie tylko zajadali się pysznym kołoczem z serem, makiem i jabłkami, ale także wspólnie bawili się przy tradycyjnych, śląskich przyśpiewkach.

  ZOBACZ ZDJĘCIA NA ŻORY.NASZEMIASTO.PL

  - W końcu ktoś pomyślał o zorganizowaniu zabawy dla starszego pokolenia.
  Nic nie może się równać z zabawą przy kawie, kołoczu i śpiewaniu "Poszła Karolinka" - mówił nam wczoraj Zygmunt Maciaszczyk, mieszkaniec Żor. Na imprezę przybył wspólnie z żoną, oraz wnuczką. Obie panie z wielką ochotę smakowały kołocza. - Jest bardzo dobry. Od razu wiadomo, że to nie jest ciasto z marketu, czy piekarni, tylko swojski wypiek - podkreślała Anna Maciaszczyk.

  Uczestników festiwalu kołoczem częstowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z całego regionu. Mieszkanki jastrzębskiej dzielnicy Ruptawa na imprezę przywiozły jeszcze gorące blachy ciasta, dopiero co wyciągniętego z pieca.

  - Kołocz najlepiej smakuje na świeżo, więc specjalnie wstałam dzisiaj rano o godzinie szóstej rano, żeby zagnieść ciasto. Potem po porannej mszy przyszły koleżanki, które pomogły je dokończyć i udekorować - mówi Dorota Kowol, szefowa Koła Gospodyń Wiejskich z Ruptawy.

  Impreza w namiocie obok hali sportowej przy ulicy Folwareckiej potrwa do godziny 19.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo