Ważne
  "Pewniak" rozkręca warsztaty dla nauczycieli

  "Pewniak" rozkręca warsztaty dla nauczycieli

  Katarzyna Domagała

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dwa i pół tysiąca nauczycieli wychowania wczesnoszkolnego (w przedszkolu i klasach 1-3 w szkołach podstawowych) z województwa śląskiego szykuje się do udziału w programie "Pewniak", czyli Pozytywna Energia w Nauczaniu i Aktywnym Kształceniu. To niemal dwie trzecie wszystkich belfrów, którzy kształcą najmłodszych mieszkańców woj. śląskiego.
  "Pewniak" rozkręca warsztaty dla nauczycieli

  ©arc

  Na zajęciach z trenerami z Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Metis w Katowicach, którzy prowadzą projekt, nauczyciele pracujący z najmłodszymi mieszkańcami naszego regionu poznają m.in. sposoby kształtowania gotowości szkolnej, zasady pracy w szkołach z dzieckiem 6-letnim, odpowiedniej organizacji pracy szkoły czy zasad opieki psychologiczno-pedagogicznej. Obecnie trenerzy przygotowują się do warsztatów, zaś 15 października rusza rekrutacja uczestników.

  Warsztaty są tym bardziej ważne, że od września 2012 roku obowiązkowo w szkolnych ławkach, obok 7-latków, zasiądą też 6-latki. Razem będzie ich około 80 tysięcy. Ten rok był ostatnim, w którym rodzice mogli decydować o posłaniu 6-latka do szkoły. W efekcie do pierwszych klas pójdzie 6700 z 40 730 (16,4 proc.).

  Sam "Pewniak" wystartował już w 2009 roku, zakończy się w kwietniu 2013. Przez ten czas poza planowanymi warsztatami pracownicy Metisu już przeprowadzili konferencje na temat nauczania maluchów, zawitali do gmin w Śląskiem czy przygotowywali nauczycieli do pracy z wykorzystaniem nowej podstawy programowej.

  Do programu zgłosiła się m.in. Szkoła Podstawowa w Złochowicach w powiecie kłobuckim. Anna Bulińska-Gądek, dyrektorka placówki, przyznaje, że nauczyciele, którzy wzięli udział w szkoleniu są z niego zadowoleni a efekty widać na lekcjach. - Pokazują dzieciom ich mocne strony, wyzwalają poczucie pewności, przez co uczniowie chętniej angażują się na lekcjach.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama