Radni z Dąbrowy Górniczej głosują likwidację oddziału...

  Radni z Dąbrowy Górniczej głosują likwidację oddziału kardiologicznego

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Solidarność ze Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej sprzeciwia się likwidacji oddziału kardiologicznego w tej placówce. Dzisiaj głosowanie radnych.
  - Ta decyzja jest dla nas kompletnie niezrozumiała. Oddział kardiologiczny w naszym szpitalu przynosi zyski. Tymczasem podejmuje się decyzję o jego sprzedaży, bo to w rzeczywistości oznacza ta likwidacja. Ktoś ma odkupić ten oddział od szpitala wraz kontraktem - mówi Elżbieta Żuchowicz, przewodnicząca zakładowej Solidarności.

  Jak podkreśla Żuchowicz, proces likwidacji oddziału przebiega w przyspieszonym trybie.
  - 30 sierpnia Rada Społeczna szpitala przyjęła projekt uchwały o likwidacji oddziału. Na początku września został on zaakceptowany przez Komisję Zdrowia Rady Miasta i dziś projekt trafi pod głosowanie radnych - relacjonuje przewodnicząca Solidarności w dąbrowskim szpitalu.

  Oddział kardiologiczny Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej wraz przychodnią kardiologiczną zatrudnia kilkadziesiąt osób - lekarzy, pielęgniarek i rejestratorek.

  - Solidarność i inne związki zawodowe działające w szpitalu sprzeciwiają się likwidacji oddziału. Jeśli jednak nie uda się temu zapobiec, będziemy się domagać, aby w uchwale o likwidacji zawarte zostały zapisy o gwarancjach dla pracowników. Chcemy, aby w przypadku ewentualnej likwidacji i sprzedaży oddziału zapewniono im miejsca pracy. Domagamy się, aby pakiet gwarancji dla tych pracowników stanowił integralną część oferty w postępowaniu konkursowym. Mówiąc krótko, aby mimo zmian właścicielskich pracownicy oddziału kardiologicznego zachowali obecne miejsca i warunki pracy - podkreśla Elżbieta Żuchowicz.

  Posiedzenie Rady Miasta Dąbrowy Górnicza, na której ma zostać podjęta uchwała o likwidacji oddziału kardiologicznego w Szpitalu Specjalistycznym rozpocznie się dziś o godz. 13.00.
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szpital

   zorro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 32

   Radni, którzy będą głosować za likwidacją oddziału, nie mają szans na ponowny wybór na radnego. Ciekawe jak zachowa się SLD, który ma większość radnych.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo