Jutro w Sejmie organizujemy dzień dla darmowych A1 i A4!

  Jutro w Sejmie organizujemy dzień dla darmowych A1 i A4!

  Aldona Minorczyk-Cichy, Marcin Zasada

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Co zrobisz na ostatnim posiedzeniu Sejmu, by autostrady A1 i A4 w regionie były darmowe?Wojciech Saługa, poseł PO: W sejmowych kuluarach postaram się
  1/12
  przejdź do galerii

  Co zrobisz na ostatnim posiedzeniu Sejmu, by autostrady A1 i A4 w regionie były darmowe?

  Wojciech Saługa, poseł PO: W sejmowych kuluarach postaram się podyskutować z Rostowskim i Grabarczykiem o konkretach wynikających z ich deklaracji. Spodziewam się, że będzie to temat numer jeden wszystkich takich dyskusji w parlamencie. ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Dzień dla akcji bezpłatnych autostrad A1 i A4 na Śląsku. Już jutro. W Sejmie. Po deklaracjach ministrów Rostowskiego i Grabarczyka, przed ostatnim posiedzeniem parlamentu, zobowiązaliśmy dziesiątkę naszych posłów do finalnej w tej kadencji perswazyjnej ofensywy na szefów resortów finansów i infrastruktury. Bo słowa ministrów traktujemy z taką samą powagą, jak i rezerwą.
  W ubiegłym tygodniu minister finansów Jacek Rostowski oświadczył, że nie widzi przeszkód, by przejazdy odcinkami A1 od Pyrzowic do Gorzyczek i A4 od węzła Kleszczów do Brzęczko-wic były darmowe w aglomeracji. Wczoraj minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zdradził nam, że "spodziewa się szczęśliwego finału dla śląskich kierowców". Potwierdził, że przybliża nas do tego zielone światło od Rostowskiego.

  AUTOSTRADY NA ŚLĄSKU ZA DARMO: CZYTAJ, JAK PRZEKONALIŚMY MINISTRÓW GRABARCZYKA I ROSTOWSKIEGO

  A1 ZA DARMO. WSZYSTKO O NASZEJ AKCJI

  Im bliżej wyborów, tym coraz jaśniej świeci też światło w tunelu, z którego chcemy wyjechać na bezpłatne autostrady w regionie. Grabarczyk ironizował wczoraj, że zaangażowanie śląskich parlamentarzystów w tę akcję często kończyło się na deklaracjach w mediach. Ponieważ prawdziwych polityków ocenia się jednak po tym, jak kończą, jutro nasi reprezentanci w Sejmie, w imieniu nas wszystkich, uświadomią członkom rządu, że będą rozliczeni ze swoich obietnic. Kanałów perswazyjnych będzie wiele. Rybnicki poseł PiS Grzegorz Janik, zamierza dziś namówić do wspólnego oświadczenia w tej sprawie wszystkich posłów z jego okręgu. Lider rybnickiej PO Marek Krząkała chce zachęcić do takiego apelu również kolegów z innych części regionu, a Tadeusz Motowidło z SLD pisze interpelację w imieniu klubu.

  DOŁĄCZ DO GRUPY POPIERAJĄCYCH AKCJĘ DARMOWE AUTOSTRADY NA ŚLĄSKU

  Równie ważne, jak działania oficjalne, będą zakulisowe rozmowy z ministrami Rostowskim i Grabarczykiem, na które przygotowują się m.in. Krystyna Szumilas, Wojciech Saługa i Krzysztof Gadowski z PO. Saługa przewiduje, że "akcja autostradowa" będzie jednym z głównych tematów takich dyskusji podczas ostatniego posiedzenia Sejmu tej kadencji.

  Danuta Pietraszewska z PO obiecuje również przekonanie premiera, że bezpłatne przejazdy autostradami w aglomeracji, są nam równie potrzebne jak we Wrocławiu (przed tygodniem Donald Tusk obiecał wrocławianom darmowe odcinki w obrębie miasta).

  Joanna Kluzik-Rostkowska z PO organizuje z kolei spotkania wszystkich parlamentarzystów z regionu, którym chce przedstawić nowe okoliczności wynikające z obietnic Rostowskiego i Grabarczyka. To ma być pierwszy krok do powyborczej reaktywacji regionalnego zespołu parlamentarnego, który w tej kadencji okazał się ciałem martwym.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Weź udział w akcji Chcemy Taniego Paliwa - podpisz petycję do rządu

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kretyni i Ci*le

   Zbycho (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 8

   jak" wielkim" trzeba być ci*lą żeby być w partii rządzącej i organizować wiece.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Obietnice

   aabs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 8

   A co z poprawkami do Ustawy o Autostradach?/w senacie/

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Budzeni przed wyborami

   saldo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 14

   Wybory powinny się odbywać co 3 miesiące , wtedy te pasibrzuchy czuły by że ciągle pali im się pod stopami , a i zaangażowanie w dobro swego regionu byłoby większe.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rewelka

   Luz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 14

   Wreszcie ktoś pomyślał, żeby tych darmozjadów zagonić do roboty. Brawa dla Dziennika Zachodniego za konsekwentną akcję! Nie wiem, czy się uda, ale przy okazji wyborow politycy obiecują różne rzeczy...rozwiń całość

   Wreszcie ktoś pomyślał, żeby tych darmozjadów zagonić do roboty. Brawa dla Dziennika Zachodniego za konsekwentną akcję! Nie wiem, czy się uda, ale przy okazji wyborow politycy obiecują różne rzeczy więc może jest szansa. Najwaźniejsze, żeby mieć potem czarno na białym deklarację, żeby się nie wykpili po wyborach.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ????

   Hans (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 17

   "Najwaźniejsze, żeby mieć potem czarno na białym deklarację, żeby się nie wykpili po wyborach. "

   Jasny gwint!
   Aleś ty naiwny!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   !!!!

   Luz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 18

   Raczej pełen nadziei

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dziwne.

   Ginter H. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 12

   Skąd ten nagły ruch?
   Dlaczego Dziennik Zachodni lansuje te gęby?
   Gdzie Ci ludzie byli przez prawie 4 lata?
   Dlaczego oni dyskutują na temat oczywisty?
   Komu oni mydlą oczy?
   Co Ci ludzie robili...rozwiń całość

   Skąd ten nagły ruch?
   Dlaczego Dziennik Zachodni lansuje te gęby?
   Gdzie Ci ludzie byli przez prawie 4 lata?
   Dlaczego oni dyskutują na temat oczywisty?
   Komu oni mydlą oczy?
   Co Ci ludzie robili gdy Minister podpisywał Rozporządzenie: "Dz.U. 2011 nr 124 poz. 706 Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 14 czerwca 2011 r. w sprawie stawek oplat za przejazd autostradą"?
   Jak oni głosowali gdy poprawiano ustawę o płatnych autostradach: "Dz.U. 2009 nr 223 poz. 1776 Ustawa z dnia 20 listopada 2009 r. o zmianie ustawy o autostradach płatnych (...)"?
   Dlaczego obywatel ma płacić za coś za co już zapłacił (opłata za przejazd autostradą wobec środków publicznych za które autostrady wybudowano + wysokie podatki w cenie benzyny)?
   Z kogo ci ludzie próbują robić idiotę - z siebie czy z obywateli?
   Kiedy obywatele wreszcie zmądrzeją i tego typu "polytyków" wyrzucą na śmietnik historii?!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama