Rusza Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w...

  Rusza Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Bielsku-Białej

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej rozpoczyna się w czwartek w Bielsku-Białej. Pod jego auspicjami w bielskim Domu Muzyki raz w miesiącu aż do grudnia koncertować będą wirtuozi tego instrumentu w repertuarze klasycznym - podało Bielskie Centrum Kultury.
  Bielskie Centrum Kultury, które organizuje festiwalu, poinformowało, że czwartkową inaugurację uświetni koncert organowy Romana Peruckiego z towarzyszeniem pianistki Katarzyny Musiał i Bielskiej Orkiestry Kameralnej. W programie znajdą się utwory Franciszka Liszta, Jana Sebastiana Bacha i Henryka Mikołaja Góreckiego.

  W koncercie październikowym z improwizacjami fortepianowymi wystąpi Adam Makowicz, a z recitalem organowym Andrzej Chorosiński. Melomani usłyszą między innymi utwory Roberta Schumana, Fryderyka Chopina oraz Wolfganga Amadeusza Mozarta.

  W listopadzie zabrzmią klasyczne utworów klasycznych Franciszka Schuberta, Antonio Vivaldiego, Fryderyka Chopina oraz wirtuoza fletni Georgija Agratiny, który wystąpi osobiście.

  Festiwal zakończy w połowie grudnia dwuczęściowy koncertem, w czasie którego będzie można usłyszeć między innymi najpiękniejsze kolędy polskie oraz góralskie. Na organach zagra Czeszka Irena Chrzybkowa. PAP

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama