Rusza II edycja Metropolitalnej Nocy Teatrów [PROGRAM]

  Rusza II edycja Metropolitalnej Nocy Teatrów [PROGRAM]

  red.

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rusza II edycja Metropolitalnej Nocy Teatrów [PROGRAM]
  Kilkadziesiąt spektakli na kilkunastu scenach oraz szereg atrakcji od wczesnych godzin popołudniowych do północy, a nawet jeszcze dłużej - tak w skrócie można opisać imprezy, które odbędą się w ramach II edycji Metropolitalnej Nocy Teatrów. - To jedna z najlepszych imprez promujących nie tylko sztukę, ale również całą Metropolię Silesia - podkreśla przewodniczący Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, Dawid Kostempski.
  Rusza II edycja Metropolitalnej Nocy Teatrów [PROGRAM]
  Miłośnicy teatru, tańca, muzyki, a nawet filmu nie będą zawiedzeni. Repertuar jest w tym roku wyjątkowo bogaty i różnorodny. Podczas nocy teatralnej będzie można w sumie zobaczyć kilkadziesiąt spektakli. Każda z instytucji kultury, biorących udział w wydarzeniu - Opera Śląska, TeatrKorez, Teatr Rozrywki, Gliwicki Teatr Muzyczny, Teatr Śląskim. Stanisława Wyspiańskiego, Śląski Teatr Tańca, Teatr Zagłębia, Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum", Teatr Nowy i Centrum Scenografii Polskiej Oddział Muzeum Śląskiego - zaprezentuje również całą gamę atrakcji specjalnych.
  Są to: warsztaty teatralne, muzyczne i taneczne, wystawy dekoracji, rekwizytów, plakatów, pokazy charakteryzacji, zwiedzanie kulis i garderób, koncerty itp. I tak, Gliwicki Teatr Muzyczny zaprasza m.in. na "Taniec w kaloszach", czyli warsztaty taneczne dla osób w wieku od 16 do 101 lat, a także na barwne widowisko taneczne "The Beatles & Queen", oczywiście z muzyką tych znakomitych zespołów. Z kolei Opera Śląska w Bytomiu organizuje dla fanów arii operowych - karaoke operowe, specjalne występy solistów na balkonie Sali koncertowej, a także lekcje śpiewu klasyczno-operowego.

  ZOBACZ PEŁNY PROGRAM NOCY TEATRÓW

  Chorzowski Teatr Rozrywki przygotował dla uczestników II edycji Metropolitalnej Nocy Teatrów "The Rocky Horror Show" w wydaniu Och-Teatru z Warszawy i - tylko dla dorosłych - "Księgi Papugi. Noc opowieści miłosnych" Śląski Teatr Tańca w Bytomiu zaprasza na kilka imprez. Wśród nich jest m.in. pokaz spektaklu "Projekt: 3 siostry", w wykonaniu studentek Wydziału Teatru Tańca krakowskiej PWST. Z kolei Teatr Nowy w Zabrzu zaprasza miłośników klasyki m.in. na "Balladynę", w reżyserii Ingmara Villqista. Dla "nocnych marków" Teatr przygotował również program muzyczno kabaretowy "BALLADYna NÓŻ I TRUCIZNĘ".

  Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego na Metropolitalną Noc Teatrów zaprosił Teatro AyAyAy / teatr performerski / z Segovii, który wystawi sztukę "Bag Lady. Bardzo ciekawa jest też propozycja Centrum Scenografii Polskiej - warsztaty projektowania kostiumów i koncert/projekt multimedialny zespołu Muariolanza. Szczegółowy program II edycji Metropolitalnej Nocy Teatrów można znaleźć na stronie internetowej www.pelniakultury.pl. - Pomysłowość placówek uczestniczących w MNT jest wspaniała - uważa prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala.

  NAJNOWSZE INFORMACJE KULTURALNE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

  Metropolitalna Noc Teatrów ma promować nie tylko poszczególne teatry, ale również samą Metropolię. Przykład Katowic starających się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 pokazuje, że można skutecznie promować się poprzez kulturę. Koszt organizacji MNT wynosi niecałe 230 tysięcy złotych. Zakładając, że w tym roku również w imprezie weźmie udział około 10 tysięcy osób, to koszt organizacji Metropolitalnej Nocy Teatrów, w przeliczeniu na jednego uczestnika, wynosi niespełna 23 złote. - Dlatego na pytanie czy warto na taką imprezę wydawać pieniądze, odpowiadam, że tak i to bardzo - podkreśla przewodniczący Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, Dawid Kostempski. Przypomniał, że promocja Metropolii Silesia, to jedno głównych zadań Górnośląskiego Związku Metropolitalnego. - W tym roku wyjątkowo z tego zadania się wywiązujemy. Dwa tygodnie temu uruchomiliśmy portal kulturalny metropolii, a organizujemy II edycję Metropolitalnej Nocy Teatrów - podkreślił prezydent Kostempski.

  Dla uczestników II edycji Metropolitalnej Nocy Teatrów Metropolia "Silesia" przygotowała specjalne, darmowe, autobusy, które będą kursować co 20 minut na trasie pomiędzy poszczególnymi teatrami i Centrum Scenografii Polskiej.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oo

   cent. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 4

   cienizna , nie ma to jak Krakowska Noc Teatrów.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Metropolitarna jest płatna !

   Oo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

   a tu trzeba płacić, nie ma darmowych wejściówek , o fuj ale chała !

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo