Gaz łupkowy dla emerytów, czyli ranking pustych obietnic

  Gaz łupkowy dla emerytów, czyli ranking pustych obietnic

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nr 4 PO Likwidacja formularzy podatkowych PIT
  1/6
  przejdź do galerii

  Nr 4 PO Likwidacja formularzy podatkowych PIT ©małgorzata geńca

  Polskim politykom może brakować wiedzy, kompetencji, pracowitości, ale jedno mają w nadmiarze! To wyobraźnia, która rośnie wraz ze zbliżaniem się daty wyborów. W skrócie aspiracje kandydatów do parlamentu wyraża hasło internetowej kampanii wyborczej PJN, partii która promuje się zdaniem: "Wszystko jest możliwe". Wszystko. Oczywiście tylko do momentu ewentualnego przejęcia władzy. Wówczas nic nie jest już możliwe, a najmniej realizacja obietnic wyborczych.
  W naszym subiektywnym rankingu zdecydowanie zwycięża Platforma Obywatelska. Partia Donalda Tuska wygrywa plebiscyt za powiązanie wydobycia gazu łupkowego z emeryturami. Jak czytamy w dokumentach PO: "... do 2013 r. wprowadzimy rozwiązania gwarantujące Polsce wysokie przychody z wydobycia gazu łupkowego, które przeznaczymy na bezpieczeństwo przyszłych emerytur". Polska jako Emiraty Łupkowe - odważna koncepcja, chociaż na razie nie wiadomo, ile tego gazu w ogóle jest i czy jego wydobycie stanie się opłacalne.

  WSZYSTKO O WYBORACH PARLAMENTARNYCH W NASZYM SPECJALNYM SERWISIE

  Na drugim miejscu uplasował się PJN, który im mniejsze ma notowania, tym bardziej przoduje w składaniu kosztownych obietnic. Partia ta otrzymuje wyróżnienie za szkolne becikowe. - Oddanie do dyspozycji każdej rodziny dodatkowo, co najmniej 400 zł miesięcznie (4800 zł rocznie) na każde dziecko - głosi PJN. Skąd wziąć na to pieniądze? Jak się dowiadujemy, "powinno to być wynikiem racjonalizacji szeroko rozumianych wydatków państwa na politykę rodzinną i być podstawowym celem reformy finansów i z nią ściśle powiązane". (I już wszystko jasne.)

  Trzecią lokatę w plebiscycie otrzymał SLD, który zamierza efektywnie opodatkować... biskupów z tytułu pełnienia przez nich funkcji duszpasterskich. Oj, żeby potem nie potrzebowali rozgrzeszenia!? Kolejna trudna do wyobrażenia sobie obietnica to likwidacja formularzy PIT, obiecywana przez Platformę. Operacja możliwa do przeprowadzenia, ale niezwykle czasochłonna. Z pewnością następna kadencja nie wystarczy. Plan PO trafia jednak w gusty wyborców, dla których wypełnienie PIT to mordęga. Najbardziej atakowane obietnicami jest najmłodsze pokolenie wyborców. W poprzedniej kampanii modna była refundacja in vitro.

  W tej kampanii politycy z troską pochylają się nad przedszkolakami i uczniami. Dlatego nr 5 w rankingu ma PiS z obietnicą przywrócenia 14 tys. gabinetów lekarskich w szkołach do 2014 r.

  Interesuje Cię polityka, tematyka wyborcza i programy partii?  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Platforma to najwiekszy obciach

   jan 43 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

   Platforma do czasu wyborów obieca wam wszystko co sobie życzycie ale zaznaczam ze tylko dowyborów a po wyborach zapomni co wam obiecała

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama