Sosnowiec zagrał ze Szpilmanem. W grę miejską [ZDJĘCIA]

  Sosnowiec zagrał ze Szpilmanem. W grę miejską [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Sosnowiec zagrał ze Szpilmanem. W grę miejską [ZDJĘCIA]
  1/6
  przejdź do galerii
  Dziś na ulicach Sosnowca można było spotkać postaci, jakby wyjęte ze starych, międzywojennych gazet. Przed zabytkowym dworcem czekał Jan Kiepura z żoną Martą Eggerth, koło Teatru Zagłębia młody Władysław Szpilman czule patrzył się w swoją sympatię Lolę, matka Szpilmana - Edwarda Szpilman prosiła o pomoc w napisaniu listu do znanego nauczyciela gry na pianinie, a Pola Negri we wnętrzach kina Helios przyjmowała listy gratulacyjnego z okazji zbliżającego się ślubu, którego zapowiedzi pojawiły w sosnowieckiej katedrze.
  Do tego dodajmy parę sympatycznych złodziejaszków z bandy małego Władka i międzywojennego literata i dziennikarza Konstantego Ćwierka i mamy już pełną paletę barwnych postaci, które związane były z Sosnowcem sprzed wieku.

  A to wszystko za sprawą ALLE GRY - pierwszej w Sosnowcu fabularnej gry miejskiej, która przez 3 godziny wcieliła 170 uczestników w dziennikarzy międzywojennego brukowca poszukujących w terenie ciekawych materiałów.
  Pretekstem do gry była obchodzona w tym roku setna rocznica urodzin Władysława Szpilmana, który urodził się w Sosnowcu w kamienicy przy ulicy Targowej. ALLE GRA jest częścią większego projektu miejskiego pod hasłem "Sosnowiec gra!", który między 10 a 18 września oferuje różnorodne otwarte dla chętnych imprezy kulturalne i sportowe przybliżające ofertę miasta. Najaktywniejsi bywalcy mają szansę na atrakcyjne nagrody. Organizatorem gry jest Urząd Miejski w Sosnowcu.

  Spacer z Kodem Alojzego Korzeńca [FILM]

  Dziś również w ramach akcji odbył się spacer w towarzystwie Zbigniewa Białasa - autora książki "Korzeniec", której akcja toczy się w Sosnowcu na początku XX wieku. Książka ukaże się w księgarniach w październiku ale już dziś można było pójść z autorem tropem miejsc, które pojawią się tej powieści z wątkiem kryminalnym.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama