Śląskie: Rusza kampania "bezpieczeństwo w szkole dzięki...

  Śląskie: Rusza kampania "bezpieczeństwo w szkole dzięki edukacji prawnej" [ZDJĘCIA]

  KD

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Śląskie: Rusza kampania "bezpieczeństwo w szkole dzięki edukacji prawnej" [ZDJĘCIA]
  1/12
  przejdź do galerii

  ©Marzena Bugała

  Sędzina Anna Maria Wesołowska została ambasadorką kampanii "bezpieczeństwo w szkole dzięki edukacji prawnej". W poniedziałek w budynku wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Śląskiego spotkała się z blisko 190 dyrektorami szkół podstawowych z woj. śląskiego.
  W naszym województwie weźmie w niej udział ok. 25 tys. dzieci w wieku 6-12 lat. Uczniowie szkół podstawowych spotkają się z prawnikami, niektórzy z samą sędzią Anną Marią Wesołowską. Dowiedzą się, jak reagować na przemoc w szkole, prześladowanie przez rówieśników, cyberstalking na portalach społecznościowych oraz agresję kolegów.

  - Dzisiaj młodzi ludzie doskonale wiedzą co to jest przemoc - mówi Wojciech Wyrozumski, prawnik, współautor materiałów edukacyjnych z edukacji prawnej.
  - Dlatego my będziemy starać się pokazać im jak łatwo można stać się przestępcom - dodaje. Bowiem mało którzy 13 czy 14 - latkowie zdają sobie sprawę, że zamieszczanie filmików ośmieszających kolegę z klasy w internecie jest przestępstwem. Bójka z kolegą ze szkoły także jest przestępstwem.

  Spotkania z prawnikami rozpoczynają się we wtorek w Bielsku Białej. Ile ich dokładnie będzie dowiemy się za miesiąc. Przez ten czasy dyrektorzy szkół do delegatur kuratorium oświaty mogą zgłaszać chęć zaproszenia trenerów do swoich szkół. Spotkania są bezpłatne.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo