Zamieszanie wokół węzła

  Zamieszanie wokół węzła

  Marlena Polok-Kin

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nadal można jeździć ulicą Pszczyńską w Gliwicach. Trudno powiedzieć, że bez przeszkód, jednak wbrew wcześniejszym zapowiedziom ulica nie została wczoraj zamknięta.
  - Stanie się tak być może jeszcze w tym roku, ale raczej zimą lub wczesną wiosną. Pszczyńską zamkniemy wtedy na trzy miesiące. Konkretny termin zależy jednak od pogody - tłumaczy Wojciech Gierasimiuk, rzecznik katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Pszczyńska ma być zamknięta z powodu budowy w Sośnicy węzła autostrad A1 i A4.

  Do wiosny na węźle "Sośnica" przejezdne też powinny pozostać dwie łącznice z autostradą A4 - wjazd od strony Katowic i zjazd w kierunku Wrocławia. Potem zostaną zamknięte. Pszczyńska będzie jednak wtedy nadal przejezdna w obu kierunkach - do Gliwic i Mikołowa.

  Drogowe utrudnienia mają związek z realizacją największego w kraju przedsięwzięcia autostradowego - budowy trzypoziomowego skrzyżowania A1 i A4 wraz z Drogą Krajową nr 44, czyli właśnie Pszczyńską. I o ile budowa węzła postępuje zgodnie z planem, gorzej jest już z organizacją ruchu wokół tego przedsięwzięcia.

  Jeszcze w czerwcu wykonawcy informowali, że konieczne jest zamknięcie ul. Pszczyńskiej w połowie września, i to na kilkanaście miesięcy! Sprzeciwiali się temu przedstawiciele działających przy tej ulicy firm. Teraz już GDDKiA i J&P Avax (wykonawca robót) zmieniły zdanie.

  - Te ustalenia mogą się jeszcze zmienić - zastrzega rzecznik GDDKiA. - Ulica Pszczyńska będzie na razie przejezdna w obu kierunkach, ale zostanie zawężona do dwóch pasów ruchu. Przewidujemy, że mogą się tu tworzyć spore korki. Gdyby ulica nadmiernie się blokowała, a wykonawcy nie mogli sprawnie prowadzić robót, to mają prawo w każdej chwili zamknąć Pszczyńską i zastosować zatwierdzony wcześniej plan organizacji ruchu.

  Otwarcie przebudowanego węzła powinno nastąpić jesienią 2009 roku. Inwestycja ma kosztować 850 milionów złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama