Górnik Zabrze - Cracovia 0:1 [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Bartłomiej Szura
Górnik Zabrze w sobotę grał z Cracovią, którą poprowadził nowy trener Dariusz Pasieka. Od 78. minuty Cracovia prowadziła po strzale Andrzeja Niedzielana i takim też wynikiem spotkanie się zakończyło. Cracovia wygrała 1:0.

Goście do Zabrza grali pod wodzą nowego szkoleniowca. Jurija Szatałowa nie uchroniła nawet wygrana w Pucharze Polski. Fatalna passa w lidze sprawiła, że Ukrainiec musiał pożegnać się z pracą.

ZOBACZ RELACJĘ LIVE Z MECZU GÓRNIKA Z CRACOVIĄ

W swoim debiucie trenerskim Dariusz Pasieka nie mógł skorzystać z czwórki doświadczonych zawodników. Hesdey Suart nadal nie jest zdolny do gry po urazie kolana, jakiego doznał w meczu drugiej kolejki z Legią Warszawa, natomiast Krzysztof Nykiel i Łukasz Nawotczyński rozchorowali się w tym tygodniu. Półroczne zawieszenie ma natomiast Suvorow.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WCZEŚNIEJSZYCH MECZÓW EKSTRAKLASY

Gospodarze czekali na Cracovię z pewnością w pełni zmobilizowani. Piłkarze trenera Nawałki doskonale znają sytuację Cracovii i wiedzą jak na zespół może podziałać zmiana trenera, a co za tym idzie chęć pokazania się zawodników, że to im należy się miejsce w podstawowej jedenastce.

Mimo to nie udało się wygrać meczu. W 92. minucie Górnik miał stuprocentową szanse na wyrównanie, jednak Tomasz Zahorski nie trafił do bramki z najbliższej odległości.

*Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera