Menu Region

Ceny biletów Kolei Śląskich - patrz na dystans i płać

Ceny biletów Kolei Śląskich - patrz na dystans i płać

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Michał Wroński

5Komentarzy Prześlij Drukuj
Ceny biletów Kolei Śląskich - patrz na dystans i płać

(© ARC DZ)

W nocy z piątku na sobotę na stacjach między Gliwicami a Częstochową zawisły rozkłady jazdy Kolei Śląskich. Pociągi tego przewoźnika rozpoczną wożenie pasażerów w najbliższą sobotę. W weekendy można je będzie spotkać również na linii z Częstochowy i Sosnowca do Wisły-Głębce. Zobacz, ile kosztują bilety.
Rozkład jazdy marszałkowskiej spółki pojawił się w piątek także w internetowych serwisach. Można go znaleźć na stronie kolejeslaskie.com, ale też na portalu rozklad-pkp.pl/ oraz rozklad.sitkol.pl W przypadku tych dwóch ostatnich serwisów daremnie jednak szukać informacji o cenie przejazdu (a jest to standard przy pozostałych przewoźnikach).


KOLEJE ŚLĄSKIE MAJĄ JEŹDZIĆ PUNKTUALNIE - TO GŁÓWNY CEL

Bezpośredniego "przelicznika" nie ma też na stronie Kolei Śląskich - zaglądający tam podróżni muszą sobie porównać taryfę kilometrową (znajduje się tuż pod rozkładem) z dystansem, jaki pokonuje interesujące ich połączenie.

PORÓWNALIŚMY OFERTY KOLEI ŚLĄSKICH I PRZEWOZÓW REGIONALNYCH - ZOBACZCIE, KTÓRY PRZEWOŹNIK JEST LEPSZY

Dla lepszego rozeznania podpowiadamy zatem, że podróż z Gliwic do Częstochowy będzie kosztować 19 złotych.

Między Gliwicami a stacją Dąbrowa Górnicza-Sikorka pasażerowie mogą skorzystać z tańszej taryfy liniowej (odpowiednika "strefówek" z oferty Przewozów Regionalnych). Dzięki niej za przejazd z Gliwic do Katowic trzeba będzie zapłacić tylko 4 złote.

"Liniówki" dotyczyć będą również połączeń z aglomeracji w Beskidy - za podróż z Sosnowca do Wisły-Głębce pasażer zapłaci 11 złotych.

- Patrząc na ruch samochodowy, jaki w weekendy panuje na drodze z Wisły dostrzegliśmy swoją szansę - przyznał prezes Kolei Śląskich Marek Worach.

SOLIDANROŚĆ NIE USTĘPUJE: TERMIN INAUGURACJI KOLEI ŚLĄSKICH TRZEBA PRZESUNĄĆ
*Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
5

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

DG - GLiwice

+80 / -64

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

student :D (gość)  •

Dąbrowa Górnicza Główny - Gliwice, na tej trasie z tego co czytam na stronie kolei śląskich nie ma taryfy liniowej [ strefowej ]
jest tylko z gliwic do będzina, może ktoś to rozszyfrować ? i ile kosztowałby miesięczny dla studenta w takim wypadku

odpowiedzi (0)

skomentuj

dobrze napisane

+56 / -103

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Adamsky (gość)  •

@druh, dobrze ująłeś sedno tematu swoim postem. Pozostałym proponuję poczytać komentarz druha, bo trafniej sam bym tego nie ujął. Szacun.

odpowiedzi (0)

skomentuj

wybierz kolej wybierz przygodę

+72 / -47

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

druh (gość)  •

Czy ktoś może organizuje szkolenia - jak przemieszczać się koleja po województwie śląskim?
Bo jest bilet liniowy i podobny strefowy do tego RegioKarta i pociągi Regio ale też pociągi InterRegio do tego taryfa pomarańczowa, nalezy też sprawdzić w internecie czy w danym dniu nie ma zamknęć torowych i pociąg jedzie tak jak dzień wcześniej o 6:30 czy dziś akurat pojechał 6:20 lub pojedzie 6:50, po przybyciu na dworzec - gdzie dworca tak naprawdę nie ma - należy słuchać zapowiedzi megafonowych bo to że w rozkładzie podany jest peron 2 nie oznacza że na ten peron wjedzie pociąg może być 1 albo 4 potem jeszcze wyszukanie odpowiedniego biletu w trakcie kontroli i oczekiwanie na dotarcie do celu i pytanie ile minut będzie opóźniony - dziś jazda pociągiem przypomina gre terenową i może z uwagi na to stanie się kiedyś atrakcyjna dla młodych.

odpowiedzi (0)

skomentuj

pomyłka i duża dezinformacja w tekście

+94 / -101

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

okio (gość)  •

Między Gliwicami a stacją Dąbrowa Górnicza-Sikorka pasażerowie mogą skorzystać z tańszej taryfy liniowej (odpowiednika "strefówek" z oferty Przewozów Regionalnych). Dzięki niej za przejazd z Gliwic do Katowic trzeba będzie zapłacić tylko 4 złote. - gdzie dziennikarzyna wyczytał że miedzy Gliwicami a Dąbrową Górniczą - Sikorka obowiązuje taryfa liniowa???? chodzi o bilet TL3 i TL4 a wiec nie 4 zł a 5 zł za TL3 plus TL4 za 7 zł czyli wychodzi 12 zł liniowego przy 13 kilometrowego jeśli jedziemy dalej to plus te 13 zł za normalny wyszło by 25 zl za łaczenie ofert w sposób podany wyżej a przy normalnym jest 19 wiec nie ma co kombnować.

odpowiedzi (0)

skomentuj

można taniej niż za 19 złotych

+114 / -79

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

oszczędny (gość)  •

Między Gliwicami a stacją Dąbrowa Górnicza-Sikorka pasażerowie mogą kupić liniowy za 4 zł a gdy konduktor pojawi się w Dąbrowie Górniczje-Sikorka poprosić o wypisanie biletu do Częstochowy - z uwagi na brak kasy na tej stacji wypisanie biletu nie podlega opłacie - za 13 złotych w efekcie podróż z Gliwic do Częstochowy kosztuje nie 19 a 17 złotych, można tez osobno kupić od razu dwa bilety jeden liniowy drugi normalny i w tym przypadku również zapłacimy 17 zł nie posiadając żandych zniżek - pasażerowie przerabiali już to w przypadku PR ale najwidoczniej jak to określił marszałek KŚ potrzebuje czasu do 2014 na nauke :)

odpowiedzi (0)

skomentuj