Kuba i Śruba - nowy serial dla dzieci powstaje w bielskim...

  Kuba i Śruba - nowy serial dla dzieci powstaje w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Kuba i Śruba - nowy serial dla dzieci powstaje w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych

  ©arc.

  Bielskie Studio Filmów Rysunkowych przygotowuje serial animowany dla najmłodszych o przygodach braci - Kuby i Śruby. Odcinek pilotażowy powstanie jeszcze w tym roku. Studio podało w środę, że serial ma liczyć 13 odcinków.
  Kuba i Śruba - nowy serial dla dzieci powstaje w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych

  ©arc.

  Czytaj też: Bolek i Lolek powracają w wielkim stylu

  Mateusz, czyli Śruba, to starszy z braci. "Jest naturalnym liderem w tandemie, choć nie zawsze podejmuje słuszne decyzje. Ważniejsza dla niego jest fantazja niż racjonalne myślenie. Bardzo ruchliwy, nadpobudliwy. (...) Bez zastanowienia pakuje się w tarapaty.
  Kuba - jego młodszy brat - to typ intelektualisty w okularach. Mały - stary, ale wesoły i dowcipny. Rozważny i przezorny, ale do czasu. Starszy brat najwyraźniej mu imponuje, więc stara się mu dorównać, a nawet go przeskoczyć" - poinformowało Studio.

  Według zamierzeń reżyserów Bronisława Zemana i Andrzeja Orzechowskiego, nowy serial ma przede wszystkim bawić, ale i uczyć. Bohaterowie mimo różnic charakteru są zgranym duetem przekonanym, że działając razem można osiągnąć więcej niż w pojedynkę. Serial ma uczyć zaradności, wiary we własne pomysły i radzenia sobie z kłopotami, a nade wszystko utwierdzać widza w przekonaniu, że dobro zawsze zwycięża.

  Czytaj też:


  Bolek i Lolek mają pomnik w Bielsku-Białej
  Poznajcie prawdziwych Bolka i Lolka


  Według twórców, każdy z 12-minutowych odcinków wplecione będą elementy znanych bajek należących do europejskiej klasyki. Żadna z przygód nie będzie jednak adaptacją konkretnej bajki. Serial podejmuje zarazem próbę powrotu do filmów animowanych, które obywały się bez dialogu.

  "W realizacji +Kuby i Śruby+ łączymy animację 2D z elementami 3D. Niezwykłość tej produkcji polega właśnie na połączeniu technik: klasycznej, tradycyjnej animacji z możliwościami nowoczesnych technik komputerowych. Także scenografia oraz grafika jest na miarę obecnych, zagranicznych standardów. Barwna kolorystyka, dynamiczna akcja na pewno przyciągnie uwagę widzów, nie tylko tych najmłodszych" - powiedział grafik komputerowy z bielskiego Studia Roman Baran.

  Studio poinformowało, że prowadzi obecnie rozmowy z różnymi instytucjami, w tym z Państwowym Instytutem Sztuki Filmowej, w sprawie sfinansowania serialu.(PAP)

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama