Tychy: Lekarze ze śląskiego OZZL uchwalili pogotowie...

  Tychy: Lekarze ze śląskiego OZZL uchwalili pogotowie strajkowe

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pogotowie strajkowe uchwalili w środę lekarze z Zarządu Regionu Śląskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Poinformowali, że szpitale i poradnie zostaną oflagowane, a na początku października odbędzie się pierwsza manifestacja.
  Zarząd śląskiego OZZL zakomunikował, że pogotowie strajkowe jest odpowiedzią na "naruszanie praw pacjenta i dyskryminację lekarzy".

  - Podjęliśmy uchwałę o pogotowiu strajkowym, ponieważ nie zgadzamy się na naruszanie konstytucyjnego prawa pacjenta do równego dostępu do świadczeń medycznych finansowanych ze środków publicznych, które polega m.in. na zamykaniu w niektórych powiatach oddziałów szpitalnych, ich dzierżawie lub sprzedaży podmiotowi prywatnemu, bądź łączeniu kilku oddziałów w jeden - powiedział przewodniczący śląskiego OZZL, dr Maciej Niwiński.


  W uchwale, lekarze skupieni przy OZZL napisali, że naruszanie konstytucyjnego prawa polega także, na ograniczaniu zatrudnienia personelu medycznego w szpitalach oraz - jak to ujął Niwiński - jest protestem przeciwko zwalnianiu oraz dyskryminacji działaczy związkowych oraz lekarzy czynnie wspierających OZZL. - Otrzymaliśmy informację o kilku takich przypadkach - dodał Niwiński.

  W ramach pogotowia strajkowego, szpitale i przychodnie zostaną oflagowane oraz oplakatowane. Zostanie także powołany Śląski Komitet Strajkowy.

  5 października śląski OZZL zamierza przeprowadzić manifestację przed Śląskim Urzędem Wojewódzkim.

  Posiedzenie śląskiego OZZL odbyło się w Tychach. PAP

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama