Ważne
  W Elfach obsługa będzie wyglądać jak w samolotach

  W Elfach obsługa będzie wyglądać jak w samolotach

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Koniec z mundurami w pociągach! A przynajmniej w tych należących do Kolei Śląskich. Prezentując uniformy, które nosić będą konduktorzy tego przewoźnika, przedstawiciele spółki podkreślali, że chcą zerwać z dotyczasowym wizerunkiem kolejarza jako funkcjonariusza państwowego podobnego nieco do policjanta czy strażnika.
  W Elfach obsługa będzie wyglądać jak w samolotach

  ©Arkadiusz Gola

  Stąd też stroje konduktorów w Kolejach Śląskich bardziej przypominają te, które nosi personel pokładowy w samolotach niż tradycyjne mundury kolejarzy.

  Koleje Śląskie: Takie będą mundurki kolejarzy [ZDJECIA i VIDEO]

  - Stare mundury nawiązywały do stylistyki wojskowej albo paramilitarnej. My natomiast chcemy pokazać, że jesteśmy od pomocy pasażerom, a nie od wydawania im poleceń - mówi Adam Warzecha, rzecznik Kolei Śląskich.

  Rozkład jazdy Kolei Śląskich w czwartek z Dziennikiem Zachodnim

  Jak podkreśla, w trakcie rekrutacji personelu do pracy w spółce dużą uwagę zwracano na umiejętności interpersonalne kandydatów. - Wybraliśmy takich, którzy lubią ludzi - zachwala pracowników swojej firmy Adam Warzecha.

  "Przyjacielski" image kończy się jednak tam, gdzie zaczyna się rozmowa o pieniądzach. Rzecznik Kolei Śląskich stawia sprawę jasno: spółka nie da się "robić w konia" gapowiczom. Pasażer, który bez biletu wejdzie do pociągu, powinien od razu ruszyć na poszukiwanie konduktora, a nie rozsiadać się w fotelu i czekać aż ten do niego przyjdzie i sprzeda mu bilet.

  CZYTAJ WIĘCEJ O KOLEJACH ŚLĄSKICH

  - Na początku będziemy pewnie patrzeć przez palce na takie sytuacje, ale później będzie to traktowane jako jazda na gapę - przestrzega Warzecha.

  Szybkość i szczelność systemu kontroli w pociągach nowego przewoźnika ma zapewnić wzmocnienie drużyn konduktorskich. W ich skład będą wchodzić zarówno "klasyczni" konduktorzy odpowiedzialni za sprawdzanie biletów, jak też kolejarze wyposażeni w przenośne terminale do ich sprzedaży.

  To ma pomóc w uniknięciu kłopotów Przewozów Regionalnych. Bo dziś w pociągach PR często można zauważyć, że konduktor jest tak zaabsorbowany sprzedażą biletów (bo na stacjach zlikwidowano kasy), że nie ma czasu sprawdzać, czy reszta pasażerów nie jedzie na gapę.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do sosnica

   alf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 39 / 40

   czyżby twoje słowa, cytuję "To dobra wiadomość bo obsługa w pociągach PR to dno, mundury wyglądają jakby pochodziły z czasów wojny, wymięte brudne, spodnie zazwyczaj są za krutkie do tego...rozwiń całość

   czyżby twoje słowa, cytuję "To dobra wiadomość bo obsługa w pociągach PR to dno, mundury wyglądają jakby pochodziły z czasów wojny, wymięte brudne, spodnie zazwyczaj są za krutkie do tego przepocone koszule, marynarki pełne tłustych plam, kultura osobista na zerowym poziomie, brzuchate wąsate zwiachale to tam codzienność, twarze czerwone od wypitej dzień wcześniej gorzały, no i higiena osobista - zakup biletu jest mordengą gdy trzeba stać blisko i rozmawiać, wszyscy normalni zdaje się uciekli już z PRzewozów Regionalnych albo do IC gdy ta przejmowała pociągi pospieszne albo do KŚ w czasie ostatniego naboru, została już tylko zwiącholska swołocz. Ciekawe czy KŚ też bedą zatrudniać armie rewizorów którzy każdego pasażera traktują jak przestępce gdy nie ma biletu. byly pomowieniem, jesli tak to ci wachaci zwiachole powinni isc do sadu i wytoczyc ci sprawe. nr ip juz maja. zwlaszcza za ta gorzale. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak w samolotach?

   :):):) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 57 / 27

   Kobitki jeszcze ujdą za stewardesy tanich linii lotniczych ale ten gostek bardziej przypomina boja hotelowego dość podrzędnej kategorii ale na pewno nie pilota :):):)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KŚ czekamy na zmiany

   sosnica (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 44 / 49

   To dobra wiadomość bo obsługa w pociągach PR to dno, mundury wyglądają jakby pochodziły z czasów wojny, wymięte brudne, spodnie zazwyczaj są za krutkie do tego przepocone koszule, marynarki pełne...rozwiń całość

   To dobra wiadomość bo obsługa w pociągach PR to dno, mundury wyglądają jakby pochodziły z czasów wojny, wymięte brudne, spodnie zazwyczaj są za krutkie do tego przepocone koszule, marynarki pełne tłustych plam, kultura osobista na zerowym poziomie, brzuchate wąsate zwiachale to tam codzienność, twarze czerwone od wypitej dzień wcześniej gorzały, no i higiena osobista - zakup biletu jest mordengą gdy trzeba stać blisko i rozmawiać, wszyscy normalni zdaje się uciekli już z PRzewozów Regionalnych albo do IC gdy ta przejmowała pociągi pospieszne albo do KŚ w czasie ostatniego naboru, została już tylko zwiącholska swołocz. Ciekawe czy KŚ też bedą zatrudniać armie rewizorów którzy każdego pasażera traktują jak przestępce gdy nie ma biletu.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tanie linie lotnicz - komunikcja zastępcza :)

   Rychu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 57 / 59

   Pytanie do Pana Rzecznika KŚ- do kogo ma więc udać się pasażer wsiadający na stacji na której nie ma kasy KŚ do
   a)kierownika pociągu
   b)konduktora
   c)kolejarza wyposażonego w terminal przenośny do...rozwiń całość

   Pytanie do Pana Rzecznika KŚ- do kogo ma więc udać się pasażer wsiadający na stacji na której nie ma kasy KŚ do
   a)kierownika pociągu
   b)konduktora
   c)kolejarza wyposażonego w terminal przenośny do sprzedaży biletów.
   To będzie nieco niewygodne dla pasażrerów by po wejsciu do pociągu rozpocząć poszukiwania kogoś z KŚ, dotychczas wiadomo było że nalezy iśc na początek pociągu i tam u kierownika pociągu można było nabyć bilet, w KS nalezy rozglądać się gdzie jest ktoś z KŚ wychodzi na to że będzie to chyba "klasyczny" konduktor . Ciekawie to bedzie wygladało w porannym szczycie gdzie pociągiem podróżuje kilkaset osób i osoby wsiadające na stacjach przechodzić będą wzdłuż pociągu. Dobrze że przynajmniej na początku przymykac będa oczy na gapowiczów i ich mundury nie są militarne, może wzorem tanich lini lotniczych gdzieś pomiędzy Łazami a Katowicami rozpoczną sprzedaż bezcłowych towarów i będzie można wracajac z pracy w pociągu flaszke kupić :)zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama