Idealny polityk jest jak yeti. Ktoś podobno go widział,...

  Idealny polityk jest jak yeti. Ktoś podobno go widział, tylko gdzie?

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Idealny polityk jest jak yeti. Ktoś podobno go widział, tylko gdzie?
  Czy istnieje polityk idealny? Tak. Tylko nie wiadomo, gdzie go szukać. Ostatnia ocena wystawiona parlamentarzystom na zakończenie kadencji może ich wpędzić w depresję. Jak sprawdził OBOP, ponad połowa Polaków źle ocenia ich pracę.
  Idealny polityk jest jak yeti. Ktoś podobno go widział, tylko gdzie?
  Wprawdzie liczba negatywnych opinii w porównaniu z poprzednim badaniem zmniejszyła się o 7 proc., ale złośliwi komentatorzy twierdzą, że było to spowodowane wielkoduszną oceną na zakończenie sejmowych prac. Takie poklepanie po plecach na odchodne. Zdaniem dr. Marka Mazura, politologa z Uniwersytetu Śląskiego, nie powinniśmy się jednak tak bardzo obruszać, gdy oceniamy jakość Sejmu, bo przecież sami przy urnach dokonujemy wyboru. Niestety, zwykle oddajemy nasz głos bez głębszego namysłu.

  WYBORY DO SEJMU I SENATU DZIEŃ PO DNIU, MINUTA PO MINUCIE

  Sami politycy wśród najważniejszych cech polityka wymieniają skuteczność i wiarygodność. Z mniej lub bardziej dobrym skutkiem szukają sposobu na pogodzenie interesu regionu z dyscypliną głosowania narzucaną przez partię.

  W PIĄTEK PRAWYBORY Z DZ - PRZYJDŹ I ZAGŁOSUJ W JEDNYM Z SZEŚCIU MIAST

  - Nie jest to łatwe. Zapłaciłam ponad 6 tys. złotych różnych kar za to, że głosowałam za poprawkami korzystnymi dla regionu, ale niezgodnie z zaleceniami - przyznaje Danuta Pietraszewska (PO).

  Prof. Marek Szczepański, śląski socjolog, który po latach komentowania sceny politycznej chce na nią wejść i startuje do Senatu, przekonuje, że polityka powinny charakteryzować prawdomówność, przyzwoitość i myślenie nie w perspektywie kadencji, ale kilkunastu lat. - Uczciwość jest najważniejsza. Chyba że ktoś wyznaje zasadę jednego z liderów PiS - Jacka Kurskiego, który przekonywał, że "ciemny lud to kupi" i że kłamie się dla wyborczych zysków - twierdzi prof. Szczepański.

  Poseł Grzegorz Tobiszowski z PiS jest przekonany, że wyborcy najbardziej nie lubią niedotrzymanych obietnic i dlatego woli ugryźć się w język niż obiecywać gruszki na wierzbie. - Poza tym nie wypowiadam się na każdy temat. Znam się na określonych problemach, np. na gospodarce. W Sejmie ważna jest specjalizacja - dowodzi.
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   prawdziwy wygląd

   Zdegustowany (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 40 / 30

   dobrze wiedzieć, znaczy że do Sejmu kandyduje zupełnie ktoś inny,w zwiąku że nie wiadomo kto jest kto należy znaleźć tych uczciwie sie przedstawiających, a tak na koniec różnica jest przrażająca,...rozwiń całość

   dobrze wiedzieć, znaczy że do Sejmu kandyduje zupełnie ktoś inny,w zwiąku że nie wiadomo kto jest kto należy znaleźć tych uczciwie sie przedstawiających, a tak na koniec różnica jest przrażająca, brrrr. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kiedyś byłem za PO

   rozczarowany (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 40 / 40

   10 kłamstw Platformy Polska zasługuje na cud gospodarczy 1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy 2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty 3....rozwiń całość

   10 kłamstw Platformy Polska zasługuje na cud gospodarczy 1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy 2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty 3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic 4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ 5. Uprościmy podatki - wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych 6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012 7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku 8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce 9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet 10.Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.
   http://www.youtube.com/watch?v=CCOFbXvhOjU
   Podsumowanie rządów PO (16.XI.2007-29.IX.2011)
   Zmiany gospodarcze (dane GUS i NBP):
   Dług publiczny – oficjalnie wzrost o 251 mld zł [527 mld zł (XII 2007) i 778 (III 2011)], plus 30 mld zgodnie z metodologią ESA 95 stosowaną dla sektora General Government. Wzrost kosztów obsługi zadłużenia o ok. 15 mld zł rocznie.
   Bezrobocie - wzrost o 144 tys. osób [1.719 tys. (XI 2007) i 1.863 tys. (VII 2011)]. Stopa bezrobocia wśród młodzieży (15-24) wzrost z 18,7% (2007) do 23,6% (2010).
   Mieszkania, na realizację których wydano pozwolenia - spadek z 248 tys. (2007) do 175 tys. (2010). Mieszkania, których budowę rozpoczęto - spadek z 185 tys. (2007) do 158 tys. (2010)
   Ocena sytuacji gospodarczej kraju przez gospodarstwa domowe - pogorszenie wskaźnika o 24,7 punktów procentowych [minus 17,7% (XII 2007) i minus 42,4% (VIII 2011)].
   Zagraniczne inwestycje bezpośrednie w Polsce - spadek z 17,2 mld euro (2007) do 6,7 mld euro (2010).
   Zmiany prawne:
   Ustawa stoczniowa (likwidacja przemysłu stoczniowego w Polsce, z rozdaniem pieniędzy kolegom z PO).
   Ustawa hazardowa.
   Prawo geologiczne (częściowa utrata kontroli państwa nad eksploatacją zasobów naturalnych, możliwość dewastacji środowiska naturalnego).
   Prawo atomowe (próba wprowadzenia za ponad 110 mld zł najdroższej i najbardziej obciążającej środowisko naturalne energetyki jądrowej, z jednoczesnym ograniczeniem odpowiedzialności EJ za ewentualne katastrofy).
   Ustawa o nasiennictwie (próba wprowadzenia GMO).
   Ustawa o lasach państwowych (próba przejęcia 2 mld zł nadwyżki lasów państwowych oraz otwarcia drogi do ich prywatyzacji).
   Ustawa o drogach publicznych wprowadzająca system via toll (do austriackiej firmy Kapsch trafi 4-5 mld zł; system doprowadzi do ucieczki samochodów ciężarowych z dróg krajowych na drogi lokalne oraz do zmniejszenia konkurencyjności polskiej branży transportowej / mającej sukcesy w skali międzynarodowej - duża nadwyżka w bilansie usług/).
   Ustawa o dostępie do informacji publicznej (znaczne ograniczenie dostępu obywateli do informacji pod pretekstem "ochrony ważnego interesu gospodarczego państwa").zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   niezłe jaja

   gruby (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 14

   http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/5,100040,6684132,Parlamentarny_wybieg.html?i=7
   faktycznie na fotografi w gazecie i na fotografi wyborczej wygląda niemal identycznie :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oszustwo posłanki Pierzchały

   Katarzyna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 28

   Zdjęcie posłanki Pierzchały jest chyba z przed 20 lat, kogo ona chce nabrać bo ewidentnie wprowadza wyborców w błąd, czy można ufać osobie która przy pomocy oszustwa (bo nie jest to podretuszowanie...rozwiń całość

   Zdjęcie posłanki Pierzchały jest chyba z przed 20 lat, kogo ona chce nabrać bo ewidentnie wprowadza wyborców w błąd, czy można ufać osobie która przy pomocy oszustwa (bo nie jest to podretuszowanie fotografi na plakat a jej całkowita zmiana) chce dostać się do sejmu. Ktoś kto wstydzi się swojego obecnego wyglądu może reprezentować ludzi w parlamencie - moim zdaniem nie i ośmiesza się dajac kilka tysiecy plakatów w całej aglomeracji (wisza na niemal każdym słupie) z fotografią na której jest ktoś zupełnie inny.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   haha

   mirek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 44

   Bo można wykorzystać materiały z poprzedniej kampanii: banery, billboardy, plakat. A limity i finansowanie tego? Kto by się przejmował łamaniem prawa!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama