Wisła: Jeden karnet na wszystkie wyciągi

  Wisła: Jeden karnet na wszystkie wyciągi

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Zieleńcu narciarze już korzystają ze wspólnego karnetu. Teraz tak samo będzie w Wiśle

  W Zieleńcu narciarze już korzystają ze wspólnego karnetu. Teraz tak samo będzie w Wiśle ©fot. materiały prasowe

  Jeśli jeździsz na nartach lub snowboardzie, to zamknij oczy i wyobraź sobie, że przyjeżdżasz do hotelu czy pensjonatu w Wiśle. Meldujesz się na recepcji, kupujesz tam karnet na wyciąg, po czym rzucasz w kąt rzeczy, bierzesz sprzęt i idziesz pojeździć do jednego z kilku ośrodków - bez stania w kolejce po bilet na krzesełko czy orczyk i tych wszystkich uciążliwości, które zatruwają życie spragnionemu białego szaleństwa narciarzowi.
  W Zieleńcu narciarze już korzystają ze wspólnego karnetu. Teraz tak samo będzie w Wiśle

  W Zieleńcu narciarze już korzystają ze wspólnego karnetu. Teraz tak samo będzie w Wiśle ©fot. materiały prasowe

  Teraz otwórz oczy i pomyśl, że to nie był sen - Od tego roku na wiślańskich wyciągach będzie obowiązywał jeden wspólny karnet!

  - To nowość, olbrzymie udogodnienie dla narciarzy - mówi Ewa Zarychta z Referatu Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle.

  Do wspólnego karnetu magistrat zachęcał właścicieli wyciągów już od kilku lat.
  Ci jednak nie mogli się zdecydować na wprowadzenie takiego rozwiązania, głównie dlatego, że każdy z ośrodków ma inny system naliczania opłat, a wprowadzenie ujednoliconego systemu "kasowania narciarzy" wymaga wymiany urządzeń, co wiąże się z niemałymi kosztami. Przez lata trudno było znaleźć właścicieli ośrodków narciarskich, którzy podjęliby temat. Sprawę pchnął do przodu latem tego roku burmistrz Wisły Jan Poloczek. Koniec końców pojawiła się firma, która zaczęła rozmawiać z właścicielami ośrodków. Część z nich "kupiła" pomysł, już podpisała umowy na wprowadzenie wspólnego karnetu, z pozostałymi rozmowy trwają.

  - Wspólne karnety na wyciągi obowiązują tylko w Białce Tatrzańskiej i Zieleńcu. Teraz przyszła kolej na Wisłę, w tym sezonie na pewno będzie można z nich korzystać. Tyle że w Wiśle nowością będzie to, iż karnety będą dostępne w niektórych hotelach i pensjonatach. W krajach alpejskich takie rozwiązania są normą - mówi Maciej Ziębiński, współwłaściciel polskiej firmy BASESystem, która pod Baranią Górą wprowadza wspólny sytem pobierania opłat o nazwie SKIPASS.

  W Wiśle do SKIPASS-u przystąpiły już trzy z czterech dużych ośrodków narciarskich mających wyciągi krzesełkowe (Stożek, Cieńków i Nowa Osada) oraz dwa posiadające orczyki (Rówienki i Beskid).
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama