Bojkot wyborów w Hucisku i Zdowie

  Bojkot wyborów w Hucisku i Zdowie

  Patryk Drabek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bojkot wyborów w Hucisku i Zdowie

  ©ARC DZ

  Rozgoryczeni mieszkańcy dwóch wsi w powiecie zawierciańskim - Zdowa i Huciska - zapowiedzieli bojkot wyborów. Dlaczego? Ma to być protest przeciwko lekceważeniu ich sołectw przez samorządowców i parlamentarzystów.
  Bojkot wyborów w Hucisku i Zdowie

  ©ARC DZ

  Konkretnie poszło o drogi. A właściwie o ich brak...

  Wsiadam do auta, a moim celem jest Zdów. Do Rzędkowic można dojechać już po części "schetynówki", na której trwają obecnie prace remontowe. Droga za tą miejscowością to już jednak przeskok, a właściwie przejazd w inny świat.

  ZOBACZ, KTO WYGRA WYBORY PARLAMENTARNE

  - Głowa odskakuje, a samochody się trzaskają.
  Cały czas dziury! Nasz rejon jest zupełnie odizolowany, a Zdów jest na szarym końcu - kręci głową Stanisław Miłoch, a wtórują mu pozostali mieszkańcy. - Gdy zbliżają się wybory, słyszymy o wielu remontach. Obiecanki cacanki, a głupiemu radość. Dziury u nas łatają w ten sposób, że przywożą w worku asfalt, a potem go wysypią. Udeptują, udeptują i jadą dalej. Jak kapustę. Kiedy trzeba jednak rozwieszać plakaty wyborcze, to nagle ludzie przypominają sobie, gdzie jest Zdów - denerwują się mieszkańcy, który zdecydowali, że... zbojkotują zbliżające się wybory parlamentarne.

  30 WRZEŚNIA PRAWYBORY Z DZIENNIKIEM ZACHODNIM - POZNAJ SZCZEGÓŁY

  - Do udziału w wyborach parlamentarnych uprawnionych jest 512 osób, ale nie wiadomo, czy pójdzie choć 12 z nich - nie kryje Jolanta Danek, sołtys Zdowa. - Ktoś powinien to sobie wziąć do serca. Jeśli te wyżej postawione osoby się nami nie interesują, to my nimi też nie będziemy. Te pieniądze, które wydawali na plakaty wyborcze bardziej by się przydały na drogę - podkreśla Jolanta Danek.

  Mieszkańcy kipią ze złości, ponieważ pierwotnie "schetynówka" miała obejmować także Zdów, aż do miejscowości Dobrogoszczyce. Zabrakło jednak pieniędzy...

  - Dla mnie ten bojkot mieszkańców Zdowa i Huciska jest niezrozumiały - stawia sprawę jasno starosta zawierciański, Rafał Krupa. - Tym bardziej że remont drogi na dużym obszarze tej gminy udało się przeprowadzić dzięki przychylności wicewojewody. Jeśli nadarzy się okazja na dofinansowanie remontu następnego odcinka, to z niego skorzystamy. Matka musi jednak karmić wszystkie swoje dzieci jednakowo - obrazowo tłumaczy Rafał Krupa.

  Zdaniem politologa z Uniwersytetu Śląskiego Tomasza Słupika, sprawą powinni zainteresować się teraz kandydaci na posłów. - Mam jednak nadzieję, że to zainteresowanie nie będzie wyłącznie wyborcze i kandydat po 9 października nie zapomni już o tym temacie. Jeśli osoba kandydująca jest z takiej opcji politycznej jak władze samorządowe, to być może wpłynie na nie, by przynajmniej wytłumaczono mieszkańcom, dlaczego tej drogi nie ma - podkreśla Tomasz Słupik.
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama