Ważne
  Kutz, Jackowska i Rodowicz nie wybierają się na emeryturę....

  Kutz, Jackowska i Rodowicz nie wybierają się na emeryturę. Bo nie warto

  Sławomir Cichy

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kora Jackowska (60 l.) Gwiazda rockowego festiwalu w Jarocinie w 2010 r.
  1/5
  przejdź do galerii

  Kora Jackowska (60 l.) Gwiazda rockowego festiwalu w Jarocinie w 2010 r. ©Polsat

  Seniorzy są zaraźliwi - to coraz większa, a przy tym coraz bardziej znacząca i stabilna finansowo grupa konsumentów. Nic więc dziwnego, że nie tylko handel, ale i różne instytucje prześcigają się w łowieniu klientów w wieku 50+. Z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora postanowiliśmy więc sprawdzić, gdzie senior może poczuć się jak VIP, licząc na specjalne traktowanie.
  Najszybciej potęgę portfeli seniorów pojęły banki. Konta specjalnie dla nich sprofilowane oferują szereg zniżek w aptekach, ulg na pomoc domową, u lekarza czy przy zawieraniu ubezpieczeń.

  Specjalna ofertę z dopłatami do wczasów mają dla seniorów niektóre państwa europejskie. Aby skorzystać z premii na wczasy poza sezonem w Hiszpanii w wysokości 150 euro, wystarczy skończyć 50 lat. Ale jeśli z dowodu osobistego wynika, że ukończyłeś sześćdziesiątkę, to od większości międzynarodowych linii lotniczych dodatkowo dostaniesz ulgę od 10 do 20 proc. na bilety lotnicze.

  Niektóre sieci handlowe kuszą seniorów zakupami w specjalnie wyznaczone dni. Wówczas, pokazawszy legitymację emeryta, można zaoszczędzić nawet 10 proc. Nie rozpieszcza natomiast seniorów państwo, bo emerytury nie najwyższe, a i wiek, w którym przechodzi się w stan zawodowego spoczynku, ma być coraz późniejszy.

  Tyle dodrze, że senior po 65. roku życia może liczyć na zwolnienie z opłat za swojego czworonożnego pupila, jeśli w gminie obowiązuje podatek od psa. Bilety darmowej jazdy w komunikacji miejskiej KZK GOP należą się dopiero po przekroczeniu siedemdziesiątki, a żeby dostać dodatek pielęgnacyjny do emerytury, trzeba czekać jeszcze dłużej. ZUS uważa bowiem, że należy się on dopiero po ukończeniu 75 lat, podobnie zresztą jak zwolnienie z opłat abonamentu RTV.

  Najważniejszy jest pomysł na siebie  Rozmowa z prof. Katarzyną Popiołek, psychologiem społecznym UŚ

  Kiedy możemy mówić, że zaliczamy się do seniorów, czyli wchodzimy w tzw. trzeci wiek?
  Na tak postawione pytanie nikt nie potrafi dać odpowiedzi, bo to sprawa indywidualna. Niektórzy nigdy nie zostają seniorami, inni wkraczają w ten wiek dość szybko.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niy warto...

   cirano (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 22

   ... bo ostatnio droga pod trowniol! Besto działać i życ. Uczyć i opierd.lać, a może coś z bydełka "młodzierzą polską" zwanego, cos bydzie...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama