Gliwicki samorząd przejmuje szpital wojskowy

  Gliwicki samorząd przejmuje szpital wojskowy

  Marlena Polok-Kin

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Popularny i bardzo ceniony przez pacjentów nie tylko mundurowych - gliwicki 106. Szpital Wojskowy wraz z przychodnią zmieni właściciela. Placówkę przejmie (w drodze połączenia samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej) samorząd Gliwic.
  Taką intencję wyrazili jeszcze w sierpniu gliwiccy radni. Już w najbliższych tygodniach może dojść do podpisania stosownego porozumienia.

  Z długo oczekiwaną inicjatywą przekazania Gliwicom 106. Szpitala Wojskowego z Przychodnią wyszło Ministerstwo Obrony Narodowej. Jak się dowiadujemy w biurze prasowym gliwickiego Urzędu Miejskiego. dzięki temu posunięciu ceniony nie tylko przez mieszkańców Gliwic, dobrze i nowocześnie wyposażony "wojskowy" uniknie likwidacji.
  Wiadomo również, że szpitalem nadal będzie kierował jego dotychczasowy szef, płk. Marian Jarosz. Po przejęciu szpitala, jak we wszystkich innych w mieście, zostanie zaproponowana prywatyzacja pracownicza. Będzie nosił nazwę "porządkową" SPZOZ Szpital Miejski nr 4, ale komercyjnie z pewnością w nazwie pozostawi przymiotnik "wojskowy" jako wyznacznik jego świetnej marki.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama