Pracownicy hipermarketu Lidl nie chcą podpisać "finansowego...

  Pracownicy hipermarketu Lidl nie chcą podpisać "finansowego wyroku"

  Teresa Semik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na takim stoisku sprzedawca musi wiedzieć, ile klient ma lat

  Na takim stoisku sprzedawca musi wiedzieć, ile klient ma lat ©Piotr Krzyżanowski/Polskapresse

  Pracownicy sieci sklepów Lidl otrzymali do podpisu "Zasady sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych". Za ich nieprzestrzeganie mogą wylecieć z pracy, ale co gorsza - można im będzie wymierzyć karę grzywny w wysokości 1.080.000 zł. Tak wysoka kwota wywołała przerażenie wśród personelu.
  Na takim stoisku sprzedawca musi wiedzieć, ile klient ma lat

  Na takim stoisku sprzedawca musi wiedzieć, ile klient ma lat ©Piotr Krzyżanowski/Polskapresse

  - Do końca życia nie będę w stanie zapłacić takiej sumy. Mam tyle obowiązków, że nie jestem w stanie cały czas patrzeć kasjerkom na ręce - żali się jedna z pracownic. Nie chce ujawniać nazwiska, ponieważ boi się, że straci pracę.

  Inna dodaje: - Pracodawca każe nam podpisać zobowiązanie, że może dochodzić od nas naprawienia szkody w pełnej wysokości, jeśli te zasady nie będą przestrzegane. W ten sposób pracodawca stawia nam szubienicę.
  Mogę odpowiadać za siebie. Nie mogę odpowiadać za to, co zrobi kasjerka, gdy mnie przy niej nie będzie, a ona nie spojrzy w dowód osobisty klienta, albo spojrzy, a dowód okaże się sfałszowany. W "Zasadach sprzedaży..." jest napisane jasno, że karze grzywny podlega kierownik, który nie dopełni obowiązku nadzoru i przez to dopuszcza do popełnienia przestępstwa.
  Lidl się broni.

  - Jako firma odpowiedzialna społecznie angażujemy się w różnego rodzaju kampanie edukacyjne, których celem jest m.in. zmiana zachowań sprzedawców w zakresie respektowania zakazu sprzedaży alkoholu małoletnim oraz zwiększanie społecznej dezaprobaty dla tego procederu - informuje Beata Sadowska, rzecznik Lidla. - Firma Lidl przywiązuje olbrzymią wagę do podnoszenia świadomości pracowników w sprawie zasad sprzedaży wyrobów alkoholowych. Działamy w ramach obowiązujących przepisów prawa - wyjaśnia.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Lidl

   Joseph (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Gdyby, podobnie jak LiDL, polscy handlowcy byli zwolnieni z płacenia podatków, to LiDL nie utrzymałby się długo na polskim rynku.

   http://lidl.podserver.info/

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama