Gdyby nie wojna z kibolstwem, trudno byłoby uwierzyć, że...

  Gdyby nie wojna z kibolstwem, trudno byłoby uwierzyć, że trwa kampania

  Marcin Zasada

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wczorajsze zamieszki kiboli w Zielonej Górze okazały się dla premiera ważniejsze od wizyty na Śląsku i w Zagłębiu. Ale to nie tak, że Donald Tusk zlekceważył wyborców w Katowicach czy Sosnowcu. W przeddzień wyborów po prostu nie mógł nie wykorzystać szansy, by donośniej powtórzyć pytanie z nowego spotu PO: "Oni pójdą na wybory, a Ty?". Z Warszawy komunikat premiera brzmiał okazalej.
  W swojej ostatniej reklamówce, Platforma straszy agresywnym tłumem "obrońców krzyża" z Krakowskiego Przedmieścia i demolującymi stadion kibolami. Tak, według PO, wyglądają wyborcy PiS albo raczej: tak powinni ich widzieć wszyscy niezdecydowani, którzy 9 października zadecydują o tym, kto będzie rządził krajem. W końcu w wojnie z kibolami, jaką prowadzi Platforma, wrogami są nie tylko stadionowi bandyci, ale i Jarosław Kaczyński. Nieważne, że kibole nigdy nie zadeklarowali, że w wyborach staną po stronie PiS.

  Grono zagorzałych kibiców i kiboli w Polsce, szacowane jest na 150 tys. To mniej niż liczebność mniejszości niemieckiej w naszym kraju. Tych, którzy dziś są skłonni podążać za "tuskobusem" i witać premiera obraźliwymi okrzykami i transparentami, jest najwyżej kilka tysięcy. Jak widać, wystarczy, by stać się głównym tematem kampanii wyborczej. Gdyby nie wojna z kibolstwem i towarzyszące jej incydenty, trudniej byłoby rozpoznać, że ta kampania w ogóle się toczy.

  Kibole chętnie skandują zapewnienie o rychłym obaleniu rządu Tuska, w czym zamierzają mieć znaczący udział. Szanse na taki scenariusz? Niewielkie. W poprzednich wyborach samorządowych kibice oddolnie próbowali wystawiać własne komitety. Tak było w Szczecinie, Gdańsku i Wrocławiu, gdzie ruch kibiców Śląska zdobył w wyborach do sejmiku województwa 3 tys. głosów, co dało mu niewiele ponad 1 proc. poparcia. Dodajmy, że na meczach wrocławskiego zespołu regularnie zjawiało się wtedy ponad 8,5 tys. widzów.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama