Szef Solidarności apeluje: Oddajmy głos na tych kandydatów

  Szef Solidarności apeluje: Oddajmy głos na tych kandydatów

  PS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Piotr Duda, przewodniczący Solidarności, zaapelował do związkowców o liczny udział w wyborach. Po raz pierwszy tak jasno stwierdził, na kogo nie głosować. Obecnemu układowi politycznemu zarzuca łamanie umów społecznych i nieliczenie się ze związkami zawodowymi.
  Piotr Duda

  Piotr Duda ©ARC DZ

  Piotr Duda, przewodniczący Solidarności, jasno daje do zrozumienia, że nie podoba mu się obecny układ polityczny i zachęca związkowców do licznego udziału w wyborach, aby go zmienić. Po raz pierwszy tak otwarcie stanął przeciwko ugrupowaniom obecnie rządzącym.

  Sam 9 października głosować będzie w Gdyni, a nie rodzinnych Gliwicach. To wyraz wsparcia dla byłego szefa związku Janusza Śniadka, który kandyduje do Sejmu właśnie z tego okręgu wyborczego z listy PiS.

  KAMPANIA WYBORCZA - KTO KOGO POPIERA? ZOBACZ TUTAJ

  Oto list otwarty, jaki wystosował do członków Solidarności:

  WYWIAD Z PIOTREM DUDĄ - KTÓREJ PARTII SPRZYJA? CZYTAJCIE TUTAJ

  Koleżanki i Koledzy
  Członkowie i Sympatycy NSZZ "Solidarność"

  9 października przy urnach wyborczych zdecydujemy o kluczowych dla Polski i Polaków kwestiach - przyszłości naszej gospodarki, sposobach rozwiązania problemów społecznych, kierunkach polityki zagranicznej. Członków NSZZ "Solidarność" przy podejmowaniu tych decyzji nie może zabraknąć. Naszym obowiązkiem jest korzystanie z prawa wywalczonego z takim wielkim trudem przed laty właśnie przez nasz Związek. Dlatego bardzo proszę o liczny udział w wyborach członków NSZZ "Solidarność" wraz z rodzinami. Nie uchylajmy się od odpowiedzialności za Polskę.

  PIOTR DUDA WŚRÓD 10 GŁOŚNYCH LUDZI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

  W najbliższą niedzielę podejmiemy jeszcze jedną ważną decyzję - określimy przyszłość dialogu społecznego w naszym kraju. Pamiętajmy, że jako członkowie 700-tysięcznej organizacji mamy realny wpływ na to, kto z ramienia rządu zasiądzie po drugiej stronie negocjacyjnego stołu. Głosy nasze i naszych rodzin naprawdę mają swoją wagę. Jeśli zatem chcemy, by kolejne 4 lata nie były czasem pozorowanych rozmów z partnerami społecznymi, lekceważenia związków zawodowych i łamania umów społecznych, oddajmy głosy na tych kandydatów, którzy szacunek dla dialogu społecznego konsekwentnie przejawiali w swojej dotychczasowej służbie publicznej. Na tych kandydatów, dla których praw pracownicze, stałe zatrudnienie oraz bezpiecznie i godnie wynagradzana praca będą priorytetami w parlamentarnej pracy.
  Głosujmy 9 października. Dokonajmy mądrych wyborów.

  PIOTR DUDA TO KOMANDOS - ELITY ZNAD BRYNICY

  CO SĄDZICIE O TYM LIŚCIE. CZY SOLIDARNOŚĆ POWINNA ANGAŻOWAĆ SIĘ W KAMPANIĘ WYBORCZĄ? CZY PIOTR DUDA ZŁAMAŁ OBIETNICĘ NIEPOPIERANIA ŻADNEJ Z PARTII? NAPISZCIE KOMENTARZ

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama