Katowice: Gang paliwowy w rękach policji

  Katowice: Gang paliwowy w rękach policji

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Śląscy policjanci rozbili grupę przestępczą, której członkowie zajmowali się nielegalnym odbarwianiem oleju opałowego. Na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymano 5 osób. Stróże prawa zabezpieczyli około 70 000 litrów przygotowanego do transportu, przerobionego oleju. Skarb Państwa na nielegalnym procederze mógł stracić nawet 7 mln złotych.
  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach zatrzymali 5 mężczyzn, którzy trudnili się przerabianiem oleju opałowego na napędowy. Sprawcy wpadli w ręce stróżów prawa w momencie, kiedy odbarwiali olej opałowy i z powrotem wtłaczali paliwo do cysterny. Zatrzymani to: kierowca tira, dwóch tzw. "technologów" oraz dwóch mężczyzn, którzy pilotowali przejazd cystern do magazynu. Podejrzani są mieszkańcami województw śląskiego i łódzkiego. Policjanci przejęli też około 70 000 litrów gotowego produktu.

  Śledczy szacują, że tym sposobem przestępcy "przerobili" zawartość około 200 cystern samochodowych. Odbarwienie zawartości jednej z nich trwało około godziny. Policjanci ustalili, że firma transportowa ze Śląska miała wozić olej opałowy z Niemiec - tranzytem przez Polskę - na Słowację. Ciężarówki wjeżdżały jednak po drodze do hal poprodukcyjnych, znajdujących się w powiecie pajęczańskim, gdzie odbywał się proces przetwarzania oleju. Odbarwiony produkt trafiał do stacji paliw w całym kraju. Śledczy szacują, że Skarb Państwa na działalności przestępców mógł stracić prawie 7 mln złotych.

  Decyzją prokuratora sprawcy zostali objęci dozorem policji, natomiast dwóch z nich dodatkowo ma poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi nawet 5-letni pobyt w więzieniu, a za nielegalne wytwarzanie paliwa również dotkliwe kary finansowe.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama