Województwo śląskie prezentuje się w Brukseli

  Województwo śląskie prezentuje się w Brukseli

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej to wyjątkowa okazja do przedstawienia dokonań Polski od momentu przystąpienia do Unii Europejskiej. Jednym z wydarzeń temu służących będzie Miasteczko Polskie, odbywające się jako wydarzenie towarzyszące Europejskiemu Tygodniowi Miast i Regionów Open Days.
  Za jego organizację odpowiada Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przy współpracy z urzędami marszałkowskimi wszystkich regionów. "Miasteczko Polskie" zorganizowane w dniach 10-12 października br., odbędzie się w malowniczym otoczeniu Parku Pięćdziesięciolecia.

  Polska zaprezentuje się jako kraj dynamiczny, otwarty i nowoczesny, który doskonale wykorzystuje szanse, jakie daje polityka spójności, z korzyścią dla całej Unii Europejskiej.
  Szczególne miejsce podczas imprezy zajmują polskie regiony, które będą się promować przez pryzmat Funduszy Europejskich i projektów unijnych. Dodatkowo eksponowana będzie wystawa prezentująca wdrażanie Funduszy Europejskich we wszystkich województwach.

  Stoisko Województwa Śląskiego zwróci uwagę bardzo ciekawą, nowoczesną aranżacją przestrzeni. Na ekranie wyświetlane będą filmy promujące dwa największe programy obecnie wdrażane w regionie, tzn. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego oraz Program Operacyjny Kapitał Ludzki. W obu filmach wykorzystano nowoczesne efekty trójwymiarowe, tak więc oprócz warstwy informacyjnej z pewnością dostarczą one widzom wielu wrażeń wizualnych.

  Osobną powierzchnię zarezerwowano na potrzeby prezentacji dwóch projektów, które uzyskały dofinansowanie z Unii Europejskiej i należą do grona najbardziej innowacyjnych i atrakcyjnych do przedstawienia na forum europejskim:

  Kompleksowa modernizacja i przebudowa sal audytoryjnych Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz stworzenie laboratorium wirtualnego latania (projekt realizowany w ramach RPO WSL) - dużą atrakcją będzie tu obecność mobilnego symulatora lotu i możliwość skorzystania z tego urządzenia pod opieką instruktora.
  Design Silesia (projekt własny Samorządu Województwa realizowany w ramach Programu PO KL) - będzie tu można zobaczyć, a nawet przetestować ławkę solarną "lightbench" powstałą w ramach projektu.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama