Debata DZ: Cała prawda o PO, PiS, SLD, PJN i PSL [WIDEO]

  Debata DZ: Cała prawda o PO, PiS, SLD, PJN i PSL [WIDEO]

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W najbliższą niedzielę wybierzemy w województwie 56 posłów i 13 senatorów

  W najbliższą niedzielę wybierzemy w województwie 56 posłów i 13 senatorów ©Piotr Krzyżanowski/Polskapresse

  Czy jest coś, co może zmusić polityków różnych opcji, by zasiedli przy jednym stole? W czasie kampanii wyborczej wszystko jest możliwe. Liderzy wszystkich opcji zasiedli do debaty wyborczej w Dzienniku Zachodnim. Zobaczcie wideo, co z tego wyszło.
  W najbliższą niedzielę wybierzemy w województwie 56 posłów i 13 senatorów

  W najbliższą niedzielę wybierzemy w województwie 56 posłów i 13 senatorów ©Piotr Krzyżanowski/Polskapresse

  My mamy dowód. Bo choć nie udało się dziennikarzom doprowadzić do debaty tych najważniejszych, czyli premiera Tuska z prezesem Kaczyńskim, to nam udało się zaprosić do redakcji przedstawicieli wszystkich reprezentowanych w parlamencie sił politycznych, liderów partii z województwa śląskiego. I rozmawiali ze sobą rzeczowo, bez awantury. Chcieliśmy, by powiedzieli, jakie mają propozycje w najistotniejszych dla regionu sprawach.
  WYBORY W DZIENNIKU ZACHODNIM: SPRAWDŹ NAJNOWSZE SONDAŻE

  Potrzebne lobby

  Nie zależało nam na klasycznej w takich sytuacjach wymianie złośliwości, ale na konkretach, twardych deklaracjach. Nasze zaproszenie przyjęli: Stanisław Dąbrowa (wicewojewoda śląski, jedynka PSL w Zagłębiu), Andrzej Sośnierz (jedynka ugrupowania Polska Jest Najważniejsza w Katowicach), Wojciech Szarama (szef PiS w regionie, jedynka w Katowicach), Tomasz Tomczykiewicz (szef Platformy Obywatelskiej w regionie, też jedynka tej partii w stolicy województwa) oraz Zbyszek Zaborowski (przewodniczący SLD w regionie, lider listy katowickiej).
  To od nich - bo wszyscy walczą o mandaty i jeśli wygrają, będą mieć wpływ na podejmowane potem decyzje - będzie zależeć, jak interesy naszego regionu będą realizowane na Wiejskiej. Czy stworzą skuteczne lobby? Czy uda się przeforsować ważne dla województwa rozwiązania? Nasza debata była światełkiem w tunelu, bo choć politycy w szczegółach często się różnią, deklarują chęć współpracy, choćby nad ustawą metropolitalną.

  Być może jednym z cudów kolejnej kadencji będzie reaktywacja Śląskiej Grupy Parlamentarnej? Pożyjemy, zobaczymy.
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 3 »

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama