Mieszkańcy Częstochowy: Strażacy chcą nas otruć

  Mieszkańcy Częstochowy: Strażacy chcą nas otruć

  Beata Marciniak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mieszkańcy Częstochowy: Strażacy chcą nas otruć

  ©ARC DZ

  Mieszkańcy Stradomia boją się, że zostaną otruci przez strażaków. Nie chcą, by Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej wybudowała przy ul. Kościelnej w Częstochowie halę poligonową do ćwiczeń chemicznych.
  Mieszkańcy Częstochowy: Strażacy chcą nas otruć

  ©ARC DZ

  Bunt przeciw inwestycji jest tak duży, że komendant szkoły musi uspokajać ludzi... w kościołach. Po mszach opowiada, że nie ma powodu do strachu.

  Protesty przeciwko budowie hali zawisły na okolicznych słupach.

  - Strażacy będą ćwiczyć gaszenie różnego rodzaju pożarów np. gum, środków chemicznych, farb obok naszych domów. Będą zagrażać naszemu bezpieczeństwu - twierdzą mieszkańcy.
  MASZ PROBLEM I NIE WIESZ, JAK GO ROZWIĄZAĆ? ZOBACZ

  - Oprócz tego boimy się całego tego zamieszania. Poziom hałasu w naszej dzielnicy zostanie podwyższony, strażacy będą dojeżdżać na ćwiczenia samochodami na sygnałach, więc przebywanie na podwórkach w godzinach ćwiczeń będzie nie do zniesienia. Nie chcemy żyć w hałaśliwej i zasmrodzonej dymem dzielnicy - mówią.

  Mieszkańcy twierdzą, że budowa hali poligonowej nie była z nimi konsultowana. - Nikt nie pytał nas o zgodę na taką inwestycję. Wydział Ochrony Środowiska wydał decyzję pozytywną, ale jakim prawem? W ostateczności powiadomimy prokuraturę - denerwuje się Barbara Knysak, radna dzielnicy Stradom.

  - Szkoła bez zgody mieszkańców chce na dodatek zamknąć dla ruchu kołowego i pieszego ul. Kościelną, bo ma potrzebę zbudowania dużego poligonu z środkami chemicznymi i biologicznymi. To skandal, że władze miasta za nic mają bezpieczeństwo mieszkańców i godzą się na to - dodaje.

  Szkoła uspokaja, że chce iść z mieszkańcami na kompromis.

  - Komendant szkoły wystąpił do komendanta głównego o pozwolenie na budowę hali poligonowej i uzyskał ją. Do wybudowania hali potrzebne są jednak kolejne zgody, m.in. marszałka woj. śląskiego - wyjaśnia st. kpt. Dariusz Andryszkiewicz, rzecznik prasowy CSPSP.
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama