Wolna Sobota z Poznania laureatem Rawy Blues Festival

  Wolna Sobota z Poznania laureatem Rawy Blues Festival

  OSZ

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wolna Sobota z Poznania laureatem Rawy Blues Festival
  1/19
  przejdź do galerii

  ©Ola Szatan

  Krótko po godz. 15 w sobotę poznaliśmy tegorocznego laureata przesłuchań na małej scenie festiwalu Rawa Blues. Zwycięzcą okazał się zespół Wolna Sobota z Poznania.
  - To było nasze marzenie znaleźć się na tej scenie - powiedzieli muzycy po ogłoszeniu werdyktu.

  W konkursie wzięło udział dziewięć kapel. Jak podkreślił Marek Jakubowski, zarządzający małą sceną festiwalu, w tegorocznych przesłuchaniach dominowały "dość elektryczne brzmienia".

  CZYTAJ WSZYSTKO O RAWA BLUES FESTIWAL

  Rawa Blues Band to zespół, który zainaugurował działalność głównej sceny tegorocznego festiwalu Rawa Blues. Kilka minut po godzinie 15.00 zaanonsował ich Jan Chojnacki, który od lat prowadzi koncerty tego najważniejszego w Polsce festiwalu bluesowego. Trzech sympatycznych facetów z gitarami i perkusista ściągnęło przed scenę liczącą kilkadziesiąt osób publiczność.

  IREK DUDEK ZAPOWIADA, CO JESZCZE CIEKAWEGO USŁYSZYMY NA FESTIWALU - WIDEO

  Coraz więcej ludzi też zasiada na sektorach. Nie jest to jeszcze frekwencja marzeń, ale też Rawa Blues to trwający kilkanaście godzin festiwal i zazwyczaj najwięcej fanów notują koncerty największych gwiazd. A do ich występu mamy jeszcze parę godzin.

  RAWA BLUES FESTIWAL NA ŻYWO - ZOBACZ, CO SIĘ TERAZ DZIEJE

  Tymczasem w holu Spodka w najlepsze rozkręcił się Tygiel Kulturalny w ramach, którego organizatorzy przygotowują szereg atrakcji i imprez artystycznych towarzyszących świętu bluesa. To m.in. sesje malarskie, których coraz śmielsze efekty możemy podziwiać.

  Natomiast fani pamiątek powinni udać się do oficjalnego sklepiku Rawy Blues, gdzie poza płytami gwiazd tegorocznej imprezy do kupienia są koszulki festiwalowe. Cena 35 zł. Jest też stanowisko katowickiego byłego biura ESK (obecnie Katowice-Miasto Ogrodów). Tu z kolei możemy dostać m.in. torby Katowic, są też koszulki i inne gadżety. Przebojem okazały się też strefy relaksu, z których korzysta coraz więcej festiwalowiczów.

  SPRAWDŹ LINE-UP FESTIWALU RAWA BLUES

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama