Tauron zapłaci klientom za brak prądu. Wniosek, solidnie...

  Tauron zapłaci klientom za brak prądu. Wniosek, solidnie ukryty, można złożyć do 3 lat

  Aleksandra Smolak

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tauron zapłaci klientom za brak prądu. Wniosek, solidnie ukryty, można złożyć do 3 lat
  1/3
  przejdź do galerii
  Jak żyć w XXI wieku bez prądu? Po nawałnicy, która przeszła przez nasze województwo 8 lipca, 450 tys. klientów dystrybutora prądu firmy Tauron już to wie.
  - Najgorzej było w nocy. Syn zawsze zasypia przy zapalonym świetle, świeczka nie pomagała, przeżyliśmy dwie przepłakane noce - opowiada pani Joanna, mieszkanka Goczałkowic i mama 4 letniego Bartka, która bez prądu była przez ponad dwa dni.

  - U nas prądu nie było od środy do soboty. W domu akurat mamy remont, wszystkie roboty stały w miejscu - opowiada pan Radosław, mieszkaniec Mąkołowca w Tychach.

  Na brak prądu skarżyli się nam również mieszkańcy Mikołowa. I nie ma się co dziwić, bo firma Turon przyznaje, że po nawałnicy szczególnie trudna sytuacja panowała w powiatach: bielskim, pszczyńskim, bieruńsko-lędzińskim, mikołowskim, rybnickim, raciborskim, wodzisławskim i na terenie Tychów i Jastrzębia Zdroju.

  Teraz wszyscy klienci firmy Tauron, którzy bez prądu pozostawali dłużej niż 24 godziny mogą starać się o bonifikaty.
  Na jakie wynagrodzenia mogą liczyć poszkodowani klienci? Łukasz Zimnoch rzecznik prasowy firmy Tauron w Katowicach mówi o kilkunastu złotych za dzień. - Typowa rodzina mogłaby liczyć na rekompensatę w wysokości około 10 zł za każdy dzień bez prądu - przyznaje rzecznik.

  Przykładowo więc klienci, którzy bez prądu pozostawali nawet do soboty, za czterodniową przerwę w dostawie energii otrzymaliby nieco ponad 40 zł. - Wartość przysługującej bonifikaty wynosi 11,01 zł brutto za przekroczenie dopuszczalnego czasu przerwy jednorazowej nieplanowanej o 16 godzin - czytamy na stronie Tauron.

  Każda osoba, która chce się ubiegać o odszkodowanie musi złożyć wniosek o udzielenie bonifikaty, który dostępny jest na stronie internetowej tauron-dystrybucja.pl. Tam w zakładce „O Spółce” przechodzimy do kolejnej zakładki „Aktualność” i do następnej „Zakończyło się naprawianie sieci energetycznej”.

  ZOBACZ, CO DZIAŁO SIĘ W CZASIE BURZY:

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jaki gospodarz taka gospodarka.!

   Adam z Zawiercia. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Jaki gospodarz taka i gospodarka wygląda w tym kraju. Normalny śmiertelnik ma tu nic do powiedzenia
   Niech będzie zadowolony ze w ogóle żyje.!!!
   W tym kraju wszystko jest ważniejsze od człowieka...rozwiń całość

   Jaki gospodarz taka i gospodarka wygląda w tym kraju. Normalny śmiertelnik ma tu nic do powiedzenia
   Niech będzie zadowolony ze w ogóle żyje.!!!
   W tym kraju wszystko jest ważniejsze od człowieka -tego szarego obywatela. Tak mówią wszystkie przepisy /wszystko w tym kraju jest żyjące/ tylko nie zwykły człowiek.! Jest multum ośrodków ochrony od wszystkiego tylko nie od człowieka. Czy firma" Tauron" winna zapłacić każdemu odbiorcy,uważam że to winno istnieć ale nie przy takiej polityce gospodarczej jak obowiązuje.KLIKA
   popędza kolejną i tak w koło Macieju. Firma Tauron zatem winna zapłacić obywatelowi ale z kieszeni innego odpowiedzialnego a to od EKOLOGII .! To Ci Panowie nie wiedza tak naprawdę jak winna wyglądać EKOLOGIA w Polsce a ich pomysły są wyrwane z bajki "Tysiąca i jednej nocy".
   Najlepiej zawsze zgonić winę na kogoś innego. Winni są wszyscy tylko nie ja. Taką tendencje ma nasza gospodarka i polityka tych panów. Oni piastują stanowiska jedynie dla własnego zarobku
   a że są poza prawem i z immunitetem w ręku są po prostu " BOGAMI" na tym padole.!!!
   Składałem w tej kwestii podanie do wice- prezydenta miasta w 2008 roku, jednakże drzewostan jest ważniejszy w naszym mieście jak wszystko inne. To jest śmiech i parodia kiedy dojdzie do wypadku będzie winna oczywiście natura że akurat tutaj wiało,ważne że się wszystko jakoś kręci.! A mamona płynie na konto każdego z kolesi szerokim frontem.! Co do samej elektrowni to miałbym zapytanie co zrobiono od tego obalenia komunizmu by zapobiec tragedii i braku zasilania.??? Jak zauważyłem to praktycznie ZERO prąd wcale nie jest lepszy jak był ale za to droższy nalicza się wszelkiego rodzaju przesyły przyłącza ,abonamenty i akcyzy aby tylko WYDOIĆ obywatela odbiorcę.! Wszelkie kary są tak naprawdę fikcją i zarobkiem dla kogoś tam wyżej w zarządzie a ten ciemniak niech płaci jak chce mieć prąd.!!! Już się kiedyś w tym temacie wypowiadałem że linie napowietrzne przynoszą
   więcej strat niż pożytku. Zaczęto wprowadzać sploty ale to wszystko za mało bo sporadycznie i jak pieniędzy starcza co jest prostą głupotą żeby przez ten czas nie było oszczędności.?!
   A co na magistrale energetyczne ziemne??? nie będzie braku prądu przez miesiące dla mieszkańca
   oraz kary za pobór energii na lewo czy prawo.!!!
   Co do ekologów to proszę się poduczyć na praktykach zachodnich w Unii jakie tam są normy dla ekologii. trzeba zacząć pracować a nie myśleć jedynie o premiach i wczasach. Otoczenie samo w sobie ulega degradacji z braku jego zabezpieczania i ochrony. Ludzie odpowiedzialni ŚPIĄ i liczą jedynie na łapówę jak masz plecy i kasę to Ci łaskawie drzewo wytną, wówczas jest to na bakier z ekologią. Kto w ogóle ma pojęcie o nasadzeniach drzewostanu w mieście czy przy drogach publicznych,przecież to jest chore by n.p. posadzić LIPĘ 1,5 metra od budynku mieszkalnego a ekologia zabraniała jego usunięcia. A tak naprawdę SKĄD WY SIĘ WZIELIŚCIE ??? Znawcy od pieniędzy, a do lasu czyścić od śmieci które są składowane za waszymi plecami. A wszelkiego typu
   wycinki w miejscach niedozwolonych w parkach i osiedlowych skwerach, gdzie te pieniądze i drzewo wędruje??? A za wyniesione patyki i gałęzie z lasu/oczyszczenie terenu/ zaraz sypią się kolegia.! Czy na tym polega wasza praca? To ja dziękuję za takich ekologów,a do tajgi lub na sawannę liczyć trawę.!!!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama