Czytelnik z Żor szukał nawyków higienicznych w...

  Czytelnik z Żor szukał nawyków higienicznych w supermarketach

  Beata Sypuła

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Świeże i pachnące pieczywo. Ile razy dotknięte przez kupujących?

  Świeże i pachnące pieczywo. Ile razy dotknięte przez kupujących? ©Arkadiusz Gola

  Zajadasz się surówką z kiszonej kapusty? Możesz to przypłacić chorobą brudnych rąk. Lecz podane jak na dłoni bakterie, wirusy, jaja pasożytów mogą się znaleźć nie tylko w kapuście nabieranej przez klientów wprost z beczki, ale też w kiszonych ogórkach, mrożonkach sprzedawanych luzem, a nawet w pieczywie, które wybieramy własnoręcznie z ogólnodostępnych pojemników z bułkami i chlebem w hipermarketach.
  Świeże i pachnące pieczywo. Ile razy dotknięte przez kupujących?

  Świeże i pachnące pieczywo. Ile razy dotknięte przez kupujących? ©Arkadiusz Gola

  To wszystko nie tylko przez brak nawyków higienicznych - także na skutek totalnej oszczędności właścicieli supermarketów, graniczącej czasem z działaniem na szkodę własnych klientów.

  - To ohydne - mówi Stanisław M. z Żor. I opowiada ze szczegółami, jak w jednym z żorskich supermarketów chciał kupić mrożone ryby na obiad. Niestety, musiał je sam wybrać z lady chłodniczej, gdzie leżały wysypane luzem filety z pangi i dorsza.


  - Ludzie przebierali w nich gołymi rękami. Odsunąłem się ze wstrętem. Zwróciłem uwagę obsłudze, ale mnie wyśmiała. Skontaktowałem się więc z Inspekcją Handlową w Katowicach - opowiada pan Stanisław.

  Tam usłyszał, że to niedopuszczalne. Obiecano powiadomić sanepid w Rybniku, by skontrolował żorski supermarket.

  - Po tygodniu widzę, że nie ma żadnych zmian - denerwuje się Stanisław M. - Mało tego: w tym samym supermarkecie sprzedawana jest kiszona kapusta prosto z beczki. Gość wyjmuje ją gołą ręką i wyciska sok. Mówię: "Panie, co pan robi? Wypije pan później ten sok, w którym moczyły się dziesiątki rąk?" Wyśmiał mnie.

  Pan Stanisław uprzedził więc obsługę, że o tym fakcie powiadomi tym razem rybnicki sanepid.

  - I znów mnie wykpili. Obsługa powiedziała, że inspektorzy sanitarni są u nich co tydzień i jeszcze się nie zdarzyło, żeby sklep dostał karę. Jestem oburzony! - mówi rozgoryczony Czytelnik.

  Zadzwonił ponownie do Inspekcji Handlowej w Katowicach z pytaniem: jak jego sygnał - o zagrożeniu chorobami brudnych rąk roznoszonymi wskutek niechlujstwa supermarketu - został potraktowany? Tam dowiedział się jedynie, że sam musi złożyć skargę na piśmie, i to nie anonimowo.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Żabka na oś.Korfantego

   Iwona z oś.Korfantego. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 13

   Panie Andrzeju ! ja już dawno w tej żabce nic nie kupuje, a to od czasu gdy płaciłam za towar banknotem 50 zl, a ekspedientka w żywe oczy zaparła się tego i powiedziała że dałam jej 20 zł. A miałam...rozwiń całość

   Panie Andrzeju ! ja już dawno w tej żabce nic nie kupuje, a to od czasu gdy płaciłam za towar banknotem 50 zl, a ekspedientka w żywe oczy zaparła się tego i powiedziała że dałam jej 20 zł. A miałam tylko ten jeden banknot . Tam strasznie oszukują. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oszustwa w żabce.

   Andrzej z Żor (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 15

   Szukacie w hipermarketach, zobaczcie jak oszukują w żabce na oś. Korfantego koło Urzędu Pracy, dziwie się,że jeszcze ten sklep funkcjonuje. Wydają fałszywe kupony na doładowanie i żadnych...rozwiń całość

   Szukacie w hipermarketach, zobaczcie jak oszukują w żabce na oś. Korfantego koło Urzędu Pracy, dziwie się,że jeszcze ten sklep funkcjonuje. Wydają fałszywe kupony na doładowanie i żadnych reklamacji nie uwzględniają a kupony zabierają aby nie było dowodu.Tym sklepem powinny zająć się odpowiednie służby.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do likwidacji !

   opornik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 16

   Sanepid tą instytucje należy szybko zlikwidowąć,lub gruntownie zmienić personalnie,bo teraz siedzom tam opuchnięte babska[ 80%] co dupsko z stołka mają ciężko ruszyć im trzeba wszystko podać na...rozwiń całość

   Sanepid tą instytucje należy szybko zlikwidowąć,lub gruntownie zmienić personalnie,bo teraz siedzom tam opuchnięte babska[ 80%] co dupsko z stołka mają ciężko ruszyć im trzeba wszystko podać na piśmie. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To musi się skończyć

   Observator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 18

   Mnie także strasznie denerwuje jak w sklepach obsługa dotyka rękami pieczywo, wędliny i inne rzeczy. Chciałbym walczyć z tym i z sanepidem, który nic nie robi w tej sprawie.
   Wiem, że sam nie...rozwiń całość

   Mnie także strasznie denerwuje jak w sklepach obsługa dotyka rękami pieczywo, wędliny i inne rzeczy. Chciałbym walczyć z tym i z sanepidem, który nic nie robi w tej sprawie.
   Wiem, że sam nie zrobię nic ale jeżeli znajdzie się 100 - 1000 ludzi, którzy myślą, że najwyższy czas skończyć z takimi praktykami i którym nie jest to obojętne to razem zmusimy sklepy o inne traktowanie klientów i zmianę nawyków.
   Założyłem specjalny adres proszę o kontakt:
   klienci.laczcie.sie@gmail.com
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wychowani w chlewie ?!

   sandra (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 15

   na to nikt nie zwraca uwagi bo jak wracał z chlewa też nie mył rąk i uważa że tak musi być,

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama