Pracownia Orange powstanie w woj. śląskim [WYBIERZ...

  Pracownia Orange powstanie w woj. śląskim [WYBIERZ MIEJSCOWOŚĆ]

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pracownia Orange powstanie w woj. śląskim [WYBIERZ MIEJSCOWOŚĆ]
  1/3
  przejdź do galerii
  Pięćdziesiąt miejscowości z całej Polski, wśród nich trzy z województwa śląskiego, mają szansę na wygranie multimedialnej świetlicy, otwartej dla mieszkańców. Od Ciebie zależy, gdzie powstanie Pracownia Orange WYBIERZ MIEJSCOWOŚĆ Dziennik Zachodni jest patronem akcji.
  Rusza internetowe głosowanie na Pracownie Orange

  Pięćdziesiąt miejscowości z całej Polski, wśród nich trzy z województwa śląskiego, mają szansę na wygranie multimedialnej świetlicy, otwartej dla mieszkańców. Wszystko w rękach internatów, bo to właśnie oni w plebiscycie online zdecydują, gdzie powstanie 26 nowych, w pełni wyposażonych Pracowni Orange. Głosy można oddawać do 10 sierpnia na

  www.pracownieorange.pl

  Jedna trzecia Polaków w ogóle nie korzysta z internetu, wynika z Diagnozy Społecznej. Powodem jest brak motywacji oraz nieznajomość korzyści, jakie dają technologie, na przykład szybkiego dostępu do informacji, czy możliwości kontaktu z innymi ludźmi1. Aby nowe technologie stały się sojusznikiem rozwoju niewielkich społeczności, Fundacja Orange zakłada i pomaga prowadzić otwarte dla wszystkich, multimedialne świetlice w miejscowościach o populacji do 40 tysięcy osób. Mieszkańcy zyskują nie tylko miejsce spotkań i realizacji pasji wyposażone w nowoczesny sprzęt IT, ale także wsparcie i system szkoleń nakierowany na wzmacnianie kompetencji cyfrowych użytkowników Pracowni.

  Finaliści II edycji konkursu Pracownie Orange zostali wyłonieni spośród 1018 wniosków, w których oddolne grupy inicjatywne przedstawiły swoje pomysły na działania lokalne. Komisja wybrała 50 najciekawszych zgłoszeń, ale o ostatecznej lokalizacji świetlic w obrębie 16 województw zadecydują internauci.

  W województwie śląskim o Pracownię starają się trzy miejscowości:
  • Czeladź (gmina i powiat Będzin),
  • Lgota Mokrzesz (gmina Koziegłowy, powiat myszkowski)
  • Chechło (gmina Rudziniec, powiat gliwicki)
  .

  Dzięki głosom internautów w dwóch z nich powstaną świetlice multimedialne.

  W małych społecznościach kryje się wielka energia do wspólnych działań, a nowe technologie pomagają ją uwolnić. Internetowy plebiscyt Pracowni Orange to prezentacja tego potencjału oraz nasze zaproszenie dla wszystkich internautów, aby pomogli nam w tym trudnym wyborze 26 miejscowości, którym sprezentujemy nowoczesne miejsca spotkań – powiedział Konrad Ciesiołkiewicz, p.o. Prezesa Fundacji Orange oraz odpowiadający za komunikację i CSR w Orange Polska. Głosujący mogą też wziąć udział w konkursie na stworzenie najciekawszego hasła o ulubionej miejscowości i wygrać tablet oraz inne niespodzianki.

  Każda z nowych Pracowni Orange otrzyma komputery z bezpłatnym dostępem do internetu, drukarki ze skanerami, konsole do gier oraz telewizory LCD. Pomieszczenia przeznaczone na świetlicę zostaną wyremontowane i umeblowane. Lokalni koordynatorzy Pracowni wezmą udział w profesjonalnych szkoleniach, webinariach, indywidualnych tutoringach, aby wspólnie z mieszkańcami współtworzyć miejsce, które jak najlepiej odpowie na potrzeby lokalne. Pomoże w tym także system grywalizacji społecznej, którego celem jest motywowanie mieszkańców do działania na rzecz swojej okolicy.

  W Pracowniach będą realizowane inicjatywy, których pomysłodawcami są grupy inicjatywne. Wśród nich np. nauka programowania dla dzieci, muzyczne warsztaty międzypokoleniowe, wspólne tworzenie gier planszowych, kursy językowe, warsztaty fotograficzne, zajęcia związane z regionalnymi tradycjami i wiele innych. Inicjatywy są skierowane do różnych grup odbiorców: dzieci i młodzieży, osób niepełnosprawnych, młodych matek, seniorów – każdy mieszkaniec znajdzie coś dla siebie.

  Partnerzy programu Pracownie Orange:
  ASUS, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych Ę, Stowarzyszenie Szkoła Liderów, Laboratorium EE, Fundacja Highlight/Inaczej i Fundacja Dobra Sieć.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama