Katowice: Przemytnicy narkotyków w rękach CBŚ

  Katowice: Przemytnicy narkotyków w rękach CBŚ

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Oficerowie Centralnego Biura Śledczego, w trakcie wspólnej akcji z funkcjonariuszami Izby Celnej w Katowicach, zatrzymali dwie osoby podejrzane o przemyt i dystrybucję narkotyków. Do zatrzymania doszło na lotniskowym przejściu granicznym. Za to przestępstwo grozi im kara nawet 15 lat więzienia.
  Informacje zdobyte przez policjantów Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariuszy Izby Celnej w Katowicach pozwoliły na rozpracowanie przemytników przywożących do Polski narkotyki. W ręce stróżów prawa wpadły dwie osoby: 28-letnia kobieta i jej 31-letni wspólnik. Do zatrzymania doszło na przejściu granicznym Międzynarodowego Portu Lotniczego w Katowicach - Pyrzowicach. Kryminalni zabezpieczyli ponad 2,5 kilograma syntetycznego narkotyku o czarnorynkowej wartości prawie 250 tysięcy złotych. Śledczy ustalają teraz, gdzie trafiał przemycany z krajów trzeciego świata towar.

  Przejęte narkotyki to substancja pochodna mefedronu, od niedawna wprowadzona przez grupy przestępcze do narkobiznesu. Jak wynika z ustaleń, narkotyk jest niebezpieczny i bardzo szybko doprowadza do uzależnienia. Decyzją sądu zatrzymani mieszkańcy Górnego Śląska zostali już aresztowani. Za przemyt i dystrybucję narkotyków grozi im kara nawet 15 lat więzienia.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama